Informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi na egzaminie maturalnym w 2021 roku zdający nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminów ustnych oraz do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.
Wszystkie osoby, które złożyły już deklarację maturalną – do szkoły macierzystej lub do OKE (ze względu na likwidacje szkoły macierzystej) – mogą wprowadzić zmiany w złożonej deklaracji w zakresie dotyczącym przedmiotów dodatkowych.
Wszystkie zadeklarowane przez zdających egzaminy w części ustnej są anulowane z mocy prawa.
Po terminie złożenia deklaracji ostatecznej nie ma już możliwości dokonywania zmian dotyczących wyboru przedmiotów i poziomu egzaminów.
Każdy absolwent z terenu województwa mazowieckiego może sprawdzić, czy istnieje obowiązek wniesienia opłaty poprzez formularz elektroniczny, dostępny na stronie internetowej OKE w Warszawie lub w macierzystej szkole.
https://okeoplaty.azurewebsites.net/
BIBLIOTEKA SZKOLNA - poniedziałek- piątek (14:00-16:00)
PSYCHOLOG - poniedziałek, wtorek (14:00-16:00)
PEDAGOG SZKOLNY- środa, czwartek (14:00-16:00)
Informujemy, że absolwenci mogą składać deklaracje maturalne na egzamin w roku szkolnym 2020-2021 do dnia 07 lutego 2021r. Deklaracje można składać również w formie elektronicznej na adres sekretariat@zspnr4.com.pl zgodnie ze wzorem deklaracji 1a (załączniki tutaj).
Bardzo prosimy o wpisanie w temacie wiadomości - deklaracja maturalna.
Przypominamy, że absolwent ma obowiązek wniesienia opłaty za każdy egzamin, do którego przystępuje po raz trzeci. Obowiązek opłaty dotyczy także osób, które zamierzają przystąpić do egzaminu dodatkowego na poziomie rozszerzonym –tego samego, który zadeklarowali w poprzednich latach, ale nie przystąpili do niego.
![]() |
"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada ale jego czynów. św. Jan Paweł II |
Drodzy Wolontariusze,
5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu, w tym trudnym dla wszystkich czasie zachęcam popatrzcie wokół siebie. Być może trzeba komuś potrzebującemu zrobić zakupy, może pomóc w codziennych pracach, a może tylko i aż tylko, posiedzieć i wysłuchać.
Wolontariat jest dla ludzi, którzy są wrażliwi na innych, a przede wszystkim nie lubią się nudzić, chcą nie tylko przeżyć życie ale też nadać mu ten szczególny, głębszy wymiar.
Zachęcam spróbujcie nawet jeśli się wahacie.
Czasem warto zaryzykować.
s. Jolanta Kaczyńska
BIBLIOTEKA SZKOLNA - poniedziałek- piątek (14:00-16:00)
PSYCHOLOG - poniedziałek, wtorek (14:00-16:00)
PEDAGOG SZKOLNY- środa, czwartek (14:00-16:00)
p.K.Skolimowska
Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych włącza się w akcję MEN "Szkoła do Hymnu" i 10 listopada o godz. 11:11 odśpiewa "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii odśpiewamy hymn on-line za pomocą komunikatorów internetowych.
Zapraszamy chętnych uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.
Celem projektu jest wspieranie wychowania patriotycznego i przywiązania do „małych ojczyzn”, kształtowanie postaw empatii wobec ofiar systemów totalitarnych, poszanowania dla życia ludzkiego oraz rozbudzanie ciekawości badawczej poprzez poznawanie warsztatu pracy historyków, archiwistów, genetyków i archeologów.
Dotychczasowe trzy edycje odbywały się w formule comiesięcznych spotkań, podczas których uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się ze specjalistami biorącymi udział w poszukiwaniach nieznanych miejsc pochówku. Tegoroczna edycja 2020/2021 ze względu na obostrzenia związane z pandemią będzie wyglądała nieco inaczej. Możliwe są dwie ścieżki uczestnictwa w projekcie.
Ścieżka 1 będzie polegała na pracy grup projektowych z nauczycielem. Każda z grup będzie otrzymywała od koordynatora w kolejnych miesiącach (od listopada 2020 do marca 2021) pakiet złożony z materiału edukacyjnego, wprowadzającego młodzież w tematykę poszukiwań i zadania do wykonania w ciągu miesiąca. Kolejny pakiet otrzymują te zespoły, które zapoznały się z poprzednio otrzymanym materiałem edukacyjnym i przesłały wykonane zadanie na adres mailowy koordynatora regionalnego.
Ścieżka 2 oznacza zajęcia w trybie zdalnym na żywo.
Zgłoszenia uczniów, którzy chcą wziąć udział w projekcie przyjmuje pani Magdalena Chojecka i pan Robert Ossowski.
Zapraszamy od września 2021r. !!!
osoby dorosłe na nieodpłatne,
prowadzone w systemie zaocznym
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe
w zakresie kwalifikacji wyodrębnionych dla zawodu technik rolnik:
ROL.04 – Prowadzenie produkcji rolniczej
ROL.10 – Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej
WNIOSEK O PRZYJĘCIE NA KKZ doc.
WNIOSEK O PRZYJĘCIE NA KKZ pdf.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że jesteśmy z Wami. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zmienia się forma naszej pracy, ale nadal pozostajemy do Waszej dyspozycji. Jeśli będziecie potrzebować wsparcia albo zechcecie po prostu podzielić się z kimś swoimi problemami, refleksjami lub radościami, wyślijcie nam wiadomość za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Ustalimy dogodny czas i formę spotkania.
Joanna Ługowska - psycholog szkolny
Izabela Romańska - pedagog szkolny
W dniach 26 października - 06 listopada 2020 wszystkie zajęcia, w tym również zajęcia praktyczne będą odbywały się z wykorzystaniem zdalnych metod nauczania.
Nauczyciele prowadzący zajęcia praktyczne będą realizować te efekty kształcenia, które są możliwe do przeprowadzenia w wyżej wymienionej formie.
Decyzja została skonsultowana z nauczycielami przedmiotów zawodowych.
Karol Wojtyła - Jan Paweł II zapisał się w naszej pamięci jako Człowiek wrażliwy na piękno świata, otwarty na ludzi, Pielgrzym Pokoju, Przyjaciel Młodzieży.
Drodzy uczniowie, pamiętajcie, że jesteśmy z Wami. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zmienia się forma naszej pracy, ale nadal pozostajemy do Waszej dyspozycji. Jeśli będziecie potrzebować wsparcia albo zechcecie po prostu podzielić się z kimś swoimi problemami, refleksjami lub radościami, wyślijcie nam wiadomość za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Ustalimy dogodny czas i formę spotkania.
Joanna Ługowska - psycholog szkolny
Izabela Romańska - pedagog szkolny
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od dnia 19 października 2020r. zajęcia lekcyjne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach będą odbywały się w formie zdalnej z wyjątkiem zajęć praktycznych, które będą odbywały się w formie stacjonarnej.
Z okazji przypadającego na 26 września Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbyła się uroczystość, w trakcie której uczniowie naszej szkoły z kl. 2LOg, 2TŻ8, 2LO8, 2TWg 2TŻg, 2TKg, 3LO i 4TK zaśpiewali piosenki w j. angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i ukraińskim, oraz przedstawili prezentacje na temat krajów : Rosji, Niemiec, Australii, USA i Malty. Jedna z uczennic wyrecytowała wiersz w j. rosyjskim. Widownia miała okazję dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat państw europejskich. Na koniec zostały wręczone nagrody laureatom konkursu z j. rosyjskiego. Wydarzenie miało na celu zachęcić młodzież do nauki języków obcych.
Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli j. obcych pod kierunkiem P. J. Jaśniak przez P. M. Dobosz, P. M. Mackiewicz, P. D. Socik, P. M.Uziębło i P. B. Wojciechowskiej.