W dniu 6 grudnia 2019r. odbył się międzyklasowy "Mikołajkowy turniej piłki siatkowej". W turnieju brały udział trzy zespoły. Uczniowie grali z dużym zaangażowaniem. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 1TWg, drugie miejsce 3TK + 3TŻ oraz trzecie miejsce 4TW.
Gratulujemy uczestnikom:)
Nauczyciele wychowania fizycznego
W dniu 2 grudnia 2019 odbyła się Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. W pierwszym etapie - szkolnym wzieło udział 47 uczniów z klas: 4TK, 4TW, 3TŻ oraz 2LO. Realizowana była pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
5 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 3 TŻ - kierunek Technik technologii żywności udali się pod opieką p. Ewy Kąkolewskiej i p. Mileny Andrzejczyk do zakładu „Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek”.
Główny technolog opowiedział o historii zakładu oraz zapoznał uczniów z metodami wytwarzania produktów. Podbijają one nie tylko rynek naszego regionu, ale również całego świata, gdyż 80% produktów eksportowane jest do USA. Nie każdy wie, że to właśnie z Podlasia pochodzą korzenie tradycji gorzelniczej, a także składniki używane do produkcji tych mocnych trunków.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, a także laboratorium zakładowego. Po wycieczce część uczniów wyraziła chęć odbycia w tym miejscu praktyk zawodowych, miejmy nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, gdyż jest to zakład z wieloletnią tradycją i ogólnoświatowym zasięgiem.
p.Andrzejczyk Milena i p.Kąkolewska Ewa
28 listopada pod opieką P. Bożeny Wojciechowskiej i P. Moniki Jóźwik uczniowie klas 2LO, 3TK, 4TŻ, 1TK8, 1LO8, 1LOg, 1TWg wybrali się do Warszawy na 13 FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH SPUTNIK NAD WISŁĄ. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wykładu Artura Zaborskiego na temat kinematografii rosyjskiej oraz obejrzeć maraton filmowy składający się z następujących pozycji:
„Lecą żurawie”, reż. Michaił Kałatozow, 1957 r.
„Drogi tato”, reż. Michaił Roschodnikow, 2019 r.
„Ołówek”, reż. Natalia Nazarowa, 2019 r.
Klasyka kina radzieckiego jak i współczesne filmy rosyjskie wywarły na naszych uczniach duże wrażenie i spotkały się z pozytywnymi komentarzami. Za rok chętnie jeszcze raz się wybierzemy.
Dziękujemy za pomoc!!!
W imieniu uczniów klasy 1LO8 oraz Samorządu Szkolnego, a przede wszystkim Pana Henryka, DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy się w nią włączyli. Za każdy ofiarowany datek, za
każdą rzecz, która wylądowała w naszym pudełku, za okazane serce. Dziękujemy, że przyczyniacie się do tak dużego dobra, jakim jest POMOC. Jesteśmy dumni, że macie tak duże serce i
chęci do pomocy. Jak napisał Ronald Reagan "Nie możemy pomóc każdemu, ale każdy może pomóc komuś".DZIĘKUJEMY.
W dniu 27 listopada 2019r. klasa II Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Technologii Żywności pod opieką pani dyrektor Agnieszki Affek -Starczewskiej i pani Katarzyny Konopki uczestniczyła w szkoleniu pt. Mazowieckie Dobre praktyki i tradycje kulinarne-produkty regionalne i tradycyjne. Uczestnicy szkolenia poznali specyfikę produktów tradycyjnych,innowacyjnych oraz poznali zasadę funkcjonowania rolniczego handlu detalicznego.
W dniu 25 listopada uczniowie z klas 1lo8, 1log oraz 3 tk
pod opieką p. Aneta Pacheckiej brali udział w wycieczcie do Fundacji "Żółty Latawiec".
Rozpoczęli w ten sposób realizację projektu szkolnego "Poznaj ich AUTentYZM" w ramach lekcji wos,
poprzez który poznają zagadnienie autyzmu
oraz działanie organizacji pozarządowych na przykładzie Fundacji "Żółty Latawiec".
Wraz z naszymi przyjaciółmi z Fundacji odczarowujemy autyzm
i uczymy tolerancji na "innego" ucznia w naszej szkole.
Promujemy partycypację społeczną i postawę obywatelską.
Warsztaty bardzo podobały się młodzieży i są świetną bazą do dalszej pracy nad projektem.
Dziękujemy "wyjątkowym" dzieciom
i terapeutom "Żółtego Latawca" za ciepłe przyjęcie i fantastyczną zabawę.
Wiele się tego dnia nauczyliśmy.
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE
Rozpoczynamy rekrutację trzeciego i ostatniego naboru na rok 2020 do projektu,
który rozpoczął się 01.02.2018.r w ramach projektu
Nowoczesne kształcenie szansą na Twój udany debiut na rynku pracy!
współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Oś Priorytetowa RPO WM 2014-2020 X Edukacja dla rozwoju regionu; Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe; Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów; Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
W trakcie trwania wakacji lipiec-sierpień, 23 osoby , uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach, zdobędą wiedzę, nabędą umiejętności z zakresu programów stażowych, przygotowanych przez nauczycieli specjalistów na podstawie programów nauczania i w porozumieniu z Pracodawcami, odbywając staż w zakładach pracy oraz ukończą specjalistyczne bezpłatne kursy, nadające uprawnienia,
Niepodległość nie jest dana raz na zawsze . Niepodległość trzeba pielęgnować . Pracujemy nad tym podczas każdej lekcji historii oraz rocznicowych obchodów .
W tym roku uczniowie z klasy I TW g i uczennice z I TŻ. 8 zaśpiewali pieśni wolności . Młodzi ludzie odbyli muzyczną podróż w czasie , począwszy od ,, Hymnu " Józefa Wybickiego po ,, Mury " Jacka Kaczmarskiego . Nie zabrakło tradycyjnych pieśni legionowych i informacji o wydarzeniu , do którego nawiązują, do odzyskania Niepodległości po 123 latach niewoli . Polska jest dumna z naszych przodków , z Ojca Niepodległości , Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego ludzi, którzy na frontach I wojny światowej przelewali krew w imię Jej honoru i Wolności . Te wartości staramy się propagować w XXI w. Analizując przeszłość , dochodzimy do wniosku, że rozumiemy naszych przodków, bo kierujemy się w życiu podobnymi wartościami tj. jak prawda, uczciwość, honor , szacunek dla drugiego człowieka i ludzkiego życia . Pomimo różnic w poglądach tak naprawdę jesteśmy jednym Narodem i więcej nas łączy niż dzieli . To zaowocuje na przyszłość . Nasz Naród nie zginie , jeżeli będziemy pamiętali o przeszłości . A mury z pieśni ,, Jacka Kaczmarskiego, barda ,, Solidarości " runą, jeśli będziemy rozmawiać o historii i tłumaczyć jej trudne problemy .
przygotowały wspomniane wyżej klasy pod kierunkiem nauczyciela historii , p.Hanny Krasuskiej .
Młodzież klasy 2TŻ (tug) wraz z opiekunem p.Katarzyną Konopką uczestniczyła w konferencji Widzę-Rozmawiam-Reaguję. Warsztaty były poświęcone problematyce współczesnej młodzieży oraz czyhających na nią zagrożeniach współczesnego świata. Uczniowie zdobyli konieczną wiedzę, jak ustrzec się niebezpieczeństwu płynącemu z dostepu do Internetu, jak być człowiekiem wolnym, bez nałogów. Całość uwieńczyła wspólna fotografia z otrzymamymi certyfikatami.
W piątek, 8 listopada, nasza Szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu!”. Cała społeczność szkolna o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewania 4-zwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”.
"11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju" – napisał w liście do dyrektorów szkół minister Dariusz Piontkowski.
Read more: Warsztaty filmowe i spacer po Powązkach w ramach projektu "Łączka"
Listopad to szczególny czas- zadumy, refleksji nad kruchością i ulotnością ludzkiego życia, ale także nad ofiarą, jaką na ołtarzu ojczyzny złożyło wielu Polaków, abyśmy mogli żyć dziś w wolnym kraju. Ten szczególny czas chcieli upamiętnić uczniowie ZSP 4 w Siedlcach, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".
Informuję, że w gablocie przy sali nr 8 została wywieszona lista osób, które zakwalifikowały sie do udziału w projekcie "STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES". Lista obejmuje zarówno osoby z listy podstawowej jak i rezerwowej i jest ułożona alfabetycznie.
Dodatkowo link do listy zostanie wysłany do każdego ucznia, który złożył deklarację udziału w projekcie.
Informacje dotyczace liczby uzyskanych punktów i rankigu są dostępne u koordynatora projektu.
Agnieszka Affek-Starczewska
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". Te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecają uczniom klas 1LOg i 1LO8, którzy w bieżącym roku szkolnym przystąpili do projektu edukacyjnego "Łączka i inne miejsce poszukiwań". Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimu totalitarnego.