25 października uczniowie klas 2TWe, 2LOa, 2LOb, 3TK, 4TŻ, 4 TK, 4TW, 5 TK, 5TM i 5TŻ wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Poznaliśmy historię życia Józefa Piłsudskiego, odwiedzając jego muzeum w Sulejówku. Zwiedziliśmy komnaty i zbiory Zamku Królewskiego. Podczas wieczornego spaceru zachwyciły nas zrekonstruowane po II wojnie światowej kamieniczki Starego Miasta. A na koniec tego deszczowego, ale interesującego dnia mieliśmy ucztę dla duszy - "Wesele" S. Wyspiańskiego w Teatrze Polskim. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, dotarliśmy do domu późnym wieczorem.
To już trzeci rajd z cyklu jesienne rowerowanie. W sile 12 uczestników w dniach 5-6 października wybraliśmy się na bezdroża Podlaskiego Przełomu Bugu- bunkry, kurhany, góry zamkowe. Pomimo silnego wiatru noga wszystkim podawała. Poprzez Siemiatycze, Homoty i Szerszenie dotarliśmy malowniczą trasą na wzgórze pątników na Grabarce. Mieliśmy okazję wysłuchać jutrzni i cerkiewnych śpiewów. Dalej szlakiem kupieckim ruszyliśmy na Końskie Góry które swą nazwę zawdzięczają tatarskiemu najazdowi. Szutrowymi duktami poprzez niewielkie morenowe pagórki dotarliśmy do Moszczony Królewskiej gdzie znajduje się fragment Linii Mołotowa zwanej także zębami Stalina- radzieckich umocnień i bunkrów z II wojny światowej. Zaopatrzeni w latarki i czołówki dokonaliśmy eksploracji kilku z nich. Dalej ruszyliśmy łęgami do Mielnika gdzie z góry zamkowej podziwialiśmy jeden z ładniejszych odcinków przełomu Bugu.
Po krótkim odpoczynku-pajda chleba ze smalcem, bezdrożami dotarliśmy do Niemirowa, niewielkiej osady tuż przy białoruskiej granicy. Póżnym popołudniem, skrajem dawnej puszczy mielnickiej ruszyliśmy do Osłowa gdzie w Czarze Podlasie czekało już na Nas ognisko. Pomimo deszczu humory dopisywały a dowcip się lepił i ostrzył. Drugiego dnia ruszyliśmy na bunkry Linii Mołotowa pochowane w gęstym lesie górującym nad Moszczoną Królewską. Dalej poprzez Radziwiłłówkę , leśnymi duktami zatoczyliśmy koło skrajem puszczy mielnickiej kierując się na Sycze. Wiatr we włosach, noga wciąż podawała, kilometry połkaliśmy pomimo narastającego zmęczenia. Wszyscy sprawili się dzielnie, przełamali swoje słabości zaciskając zęby i kierownicę. w składzie- Patrycja Smogorzewska, Klaudia Wereszczyńska, Karina Okuń, Dawid Parapura, Andrzej Bilecki, Aleksander Brodowski, Nazari Chornii, Kacper Pluciak, Mateusz Szandecki, Stanisław Sirobaba, Władysław Sidoruk, Kamil Goławski, Robert Ossowski.
POZOSTAŁE ZDJĘCIA ZNAJDZIECIE TUTAJ
17 października uczniowie klas 2LOa, 2LOb, 2Twe, 3TK, 4LO, 5TM, 5TŻ wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Techniki, następnie obejrzeliśmy spektakl Sławomira Mrożka pt. "Tango" w Teatrze Polskim, a po wizycie w teatrze udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Wycieczka do Warszawy
Satyrycznie, humorystycznie i muzycznie, czyli koncert życzeń z okazji „Dnia Nauczyciela”
W piątek 13.10.2023 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor, Leszek Rozbicki, który podkreślił współczesną misję nauczyciela a następnie mogliśmy podziwiać naszych utalentowanych uczniów, którzy wykonali kilkanaście utworów muzycznych dedykowanych nauczycielom różnych przedmiotów oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły.
W dniu 27.09.2023r. w internacie miały miejsce ,,Otrzęsiny”. Jest to impreza integrująca wychowanków. Starsza młodzież przygotowała kilka konkurencji ,które miały za zadanie wdrożenie ,,pierwszoroczniaków” w poczet społeczności internackiej. Było wesoło i zabawnie. Odbył się konkurs ,,Jaka to melodia”, był festiwal smaków, picie mleka z miseczki bez użycia rąk, quiz o internacie, konkurs plastyczny. Po wykonaniu wszystkich zadań ,,pierwszoroczniacy” w obecności p. kierownik złożyli uroczystą przysięgę i tym samym zostali pełnoprawnymi mieszkańcami internatu. Na zakończenie wszyscy wspólnie zatańczyli belgijkę.
Życzymy młodzieży miłego pobytu w internacie.
p.Alina Krasuska
Szkolny turniej piłki nożnej z okazji Dnia Chłopaka
"W dniu 2.10.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej z okazji dnia chłopaka w naszej szkole.
W turnieju wzięli udział uczniowie klas I-V.
Zgłosiło się 13 klas, które rywalizowały wstępnie w 4 grupach po czym zostały rozegrane półfinały, mecze o 3 oraz 1 miejsce.
Read more: Szkolny Turniej Piłki Nożnej z Okazji Dnia Chłopaka
Korzystając z pięknej „złotej jesieni” uczniowie naszej szkoły wybrali się 4 października 2023 r na lekcję muzealną, zwiedzanie dworku i ognisko do małej miejscowości o nazwie Dąbrowa.
Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie to ważny punkt na szlaku turystycznym we wschodniej części województwa mazowieckiego. Położony w malowniczej miejscowości Dąbrowa późnoklasycystyczny dwór wybudowany przez rodzinę Dobrzyńskich to miejsce ciekawe, owiane legendami i przepełnione historią.
Read more: Wizyta klas 1 TW i 2 TW w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie.
Do najbliższych obchodów Dnia Dawcy Szpiku zostało 8 dni.
Jak świętować Dzień Dawcy Szpiku? Najlepiej zgłaszając się, jako potencjalny dawca szpiku. Nie trzeba spełniać specjalnych warunków, wystarczy być pełnoletnim i cieszyć się ogólnie dobrym zdrowiem.
W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę lub inny nowotwór krwi.
Read more: Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku Kostnego-13października
W dniach 2 i 4 października 2023r. uczniowie z klas 4TW, 5TW8 i 5TM8 w zawodach technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięli udział w wyjazdach zorganizowanych przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Siedlcach. Uczniowie odwiedzili gospodarstwo p.Bogny Hupy w Osiecku, która prowadzi hodowlę bydła mięsnego rasy Charolaise i Simental.
We czwartek 05.10.2023r. 28 uczniów z klas 2 i 3 technikum architektury krajobrazu wzięło udział w wycieczce zawodowej do Centrum Ogrodniczego "Daglezja na zielonej" w Rykach. Zwiedziliśmy ogród pokazowy traw ozdobnych oraz zobaczyliśmy oryginalne gatunki drzew i krzewów.
p.Katarzyna Syczewska
5 pażdziernika uczniowie klas 1Twe, 1Tk, 1LOa, 1LOb, 2Twe, 2LOa, 5Tk8, 5Tm8 brali udział w projekcie Ministerstwa Zdrowia "Dorosłość bez próchnicy",realizowanego przez Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Fundację NEUCA dla Zdrowia.
Warszaty prowadziła pani Monika Wanat- higienistka stomatologiczna.
Podczas spotkania uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą profilaktyki próchnicy zębów, prawidłowej higieny jamy ustnej oraz kształtowania właściwych nawyków żywieniowych.
Oprócz wielu wskazówek młodzież otrzyma szczoteczki elekrtyczne w prezencie, które zapewne pomogą utrzymać piękny i zdrowy uśmiech na długo.
25 września uczniowie klas maturalnych udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę, by w czasie mszy świętej, odprawionej w Kaplicy Cudownego Obrazu, modlić się o łaski potrzebne w czasie przygotowania do egzaminów zawodowych oraz matury.
Uczestnicy pielgrzymki zwiedzili także: Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Bastion św. Rocha i Bastion św. Barbary oraz weszli na wieżę, by móc podziwiać panoramę miasta.
Maturzyści i ich opiekunowie uczestniczyli także w Drodze Krzyżowej, która została odprawiona na wałach jasnogórskich.
Barbara Gryciuk
4 uczennice z klasy 2TK wraz z opiekunem p. Katarzyną Syczewską przystąpiły do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Celem konkursu było poszerzenie świadomości poruszania się po internecie i uzyskanie nowych cyfrowych kompetencji. Uczennice przygotowały post (treść i grafikę) oraz hasło kampanii w mediach społecznościowych. Wspólna praca zespołu zaowocowała wygraniem mobilnej pracowni komputerowej dla naszej szkoły. Pracownia składa się z 16 laptopów z oprogramowaniem, przenośnej szafy do ich przechowywania i zasilania oraz interaktywnego monitora.
Zespół konkursowy: (od lewej) Weronika Adamiak, Paulina Jedlińska, Amelia Strzała, Weronika Lewandowska.
Katarzyna Syczewska
Tym razem 21 września w sile 26 pełnych zapału uczestników pod opieką K.Skolimowskiej, M.Sobolewskiego, L.Lisiewicza i R.Ossowskiego ruszyliśmy do muzeum ziemiaństwa w Dąbrowie. Słońce, lekki wiaterek i falujący teren sprzyjał wykręcaniu kilometrów. Jechaliśmy mało uczęszczanymi drogami i polnymi duktami. Pierwszy postój zrobiliśmy w Mordach gdzie na odrestaurowanym rynku w towarzystwie urokliwej fontanny odpoczęliśmy łapiąc dech na dalszą drogę. Zaopatrzenie, kiełba, pajdy chleba i musztarda były już z nami. Dalsza droga przebiegała lekko opadającym terenem, noga wszystkim podawała. Tym razem nikomu nie odpadła korba lub pedał ani nie skończył się łańcuch. Także dzika zwierzyna zdawała się omijać nas z daleka. Popychani lekkim wiatrem mknęliśmy w stronę Przesmyk gdzie pod remizą strażacką dokonaliśmy spontanicznej rekrutacji do naszej szkoły wśród miejscowej młodzieży. W fajnej atmosferze dotarliśmy do muzeum gdzie czekało na Nas już ognisko ( wielkie dzięki dla gospodarzy ) Zwiedziliśmy muzeum, wysłuchaliśmy ciekawej muzealnej lekcji a pozostały czas spędziliśmy przy ognisku. Żarty, śmiechy jak rzekł jeden z uczestników " takie rzeczy tylko na rajdzie" Droga powrotna to wiatr we włosach i frajda z połykanych kilometrów. Wielu biło swoje życiówki i zaciskało kciuki na kierownicy dociskając pedały. Przejechaliśmy ok. 75 może 80 km. Kto by to liczył. Wszak nie kilometry były najważniejsze ale atmosfera, wzajemne poznanie się i spędzenie czasu w malowniczej scenerii dworku i zespołu parkowego w doborowym towarzystwie. Do następnego razu.