>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 41 guests and one member online

  • taki

"Nieznajomość prawa szkodzi"

20191009 123755a

O znaczeniu tych słów mogli przekonać się 9 października uczniowie klas 1 LOg i 1TŻg, którzy pod opieką p. Małgorzaty Dobosz i p. Magdaleny Chojeckiej wybrali się do Sądu Rejonowego w Siedlcach. Podczas spotkania pani sędzia Monika Jaszczuk-Orzyłowska przybliżyła młodzieży zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Wiele miejsca poświeciła na zwiększenie świadomościowi prawnej młodych ludzi, poprzez przytaczanie spraw, jakie były rozpatrywane na salach sądowych. Uczniowie mogli przymierzyć togi, zasiąść za stołem sędziowskim oraz zwiedzić pomieszczenia sądowe i sale rozpraw.
Serdecznie dziękujemy za niezwykle cenne informacje i życzliwe przyjęcie Pani Sędzi.