>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odwaga cywilna - warsztaty w Krzyżowej

krzyzowa 2019 13krzyzowa 2019 14W dniach 25-31 października 2019 roku, dwunastu uczniów z klasy 1log przebywało w projekcie wymiany międzynarodowej szkół w Krzyżowej (Kreisau). W warsztatach wzięła udział również młodzież z naszej szkoły partnerskiej Regine-Hildebrandt-Gesamtschule, Birkenwerder, Niemcy, z którą współpracujemy już od ponad trzech lat. Tematem przewodnim warsztatów była odwaga cywilna, reagowanie na objawy przemocy zarówno w realu, jak i w wirtualnej rzeczywistości.

W ramach projektu uczniowie obu szkół poznali historię Centrum Porozumienia Europejskiego „Krzyżowa”, które jest symbolem porozumienia polsko-niemieckiego i istnieje już od prawie trzydziestu lat.

Warsztaty miały na celu również integrację uczestników, poznanie swoich mocnych stron oraz rozwijanie talentów, „szlifowanie” umiejętności porozumiewania się w języku obcym oraz pokonywanie własnych słabości. Pozaszkolne formy uczenia się dawały możliwości pracy metodami dramy z użyciem najnowocześniejszych technik wirtualnej rzeczywistości.

Wspaniałej atmosferze współpracy pomagały również okoliczności przyrody, pogoda oraz zabytkowe budowle i twórcza kadra.

Dziękuję w imieniu uczniów i uczennic klasy 1 LOg panu Dyrektorowi Leszkowi Rozbickiemu oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszce Bulik za dofinansowanie uczniom kosztów poniesionych na zakup biletów. Więcej informacji znajdziecie na temat warsztatów znajdziecie w naszej gazetce ”Spoko”, a zdjęcia na naszym profilu Facebook. Kolejny termin projektu jest już zarezerwowany!!!

Zapraszamy za rok.

Opiekun grupy: Małgorzata Szymaniuk-Kruk