>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 7 guests and no members online

Mamy szkolnego Mistrza Czytania!

mistrzczytania2019 

W dniu 18 listopada 2019 roku odbyła się V edycja międzyklasowego konkursu bibliotecznego pt. „Mistrz Czytania” zorganizowanego przez panią Anetę Kalinowską i panią Milenę Rozbicką. 

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas I LOg, I TŻg, I TWg, I TM8, I LO8, I TK 8, II TŻ, III TK i III LO. Każdy z uczestników (miał za zadanie przeczytać jak najpiękniej potrafi przygotowany przez siebie fragment prozy (około 2 min.) przed widownią (uczniami z klas I TM8 i III TK). 

Występy oceniała komisja, w skład której weszli nauczyciele bibliotekarze (A. Kalinowska i M. Rozbicka) i nauczycielka języka polskiego pani Magdalena Chojecka. Ocenie podlegała m. in. technika czytania, środki artystycznego wyrazu, interpretacja tekstu i radzenie sobie z tremą.

Szkolnym Mistrzem Czytania został Michał Jastrzębski z klasy I LOg, II miejsce w konkursie zajęła Maria Myślińska z klasy III LO, a IV – Olga Pilich z klasy II TŻ.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Mistrz dodatkowo nagrodę książkową i zaszczyt reprezentowania w dniu 28 listopada naszej szkoły podczas Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania” organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach. 

Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom konkursu, którzy godnie reprezentowali swoje klasy i życzymy radości płynącej z czytania książek! Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu i do wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki!

p. Aneta Kalinowska