>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 16 guests and no members online

Program artystyczny pt. ,, Pieśni wolności "

MONTAZ11LIST2019 3

Niepodległość nie jest dana raz na zawsze . Niepodległość trzeba pielęgnować . Pracujemy nad tym podczas każdej lekcji historii oraz rocznicowych obchodów .
W tym roku uczniowie z klasy I TW g i uczennice z I TŻ. 8 zaśpiewali pieśni wolności . Młodzi ludzie odbyli muzyczną podróż w czasie , począwszy od ,, Hymnu " Józefa Wybickiego po ,, Mury " Jacka Kaczmarskiego . Nie zabrakło tradycyjnych pieśni legionowych i informacji o wydarzeniu , do którego nawiązują, do odzyskania Niepodległości po 123 latach niewoli . Polska jest dumna z naszych przodków , z Ojca Niepodległości , Marszałka Józefa Piłsudskiego i Jego ludzi, którzy na frontach I wojny światowej przelewali krew w imię Jej honoru i Wolności . Te wartości staramy się propagować w XXI w. Analizując przeszłość , dochodzimy do wniosku, że rozumiemy naszych przodków, bo kierujemy się w życiu podobnymi wartościami tj. jak prawda, uczciwość, honor , szacunek dla drugiego człowieka i ludzkiego życia . Pomimo różnic w poglądach tak naprawdę jesteśmy jednym Narodem i więcej nas łączy niż dzieli . To zaowocuje na przyszłość . Nasz Naród nie zginie , jeżeli będziemy pamiętali o przeszłości . A mury z pieśni ,, Jacka Kaczmarskiego, barda ,, Solidarości " runą, jeśli będziemy rozmawiać o historii i tłumaczyć jej trudne problemy .
przygotowały wspomniane wyżej klasy pod kierunkiem nauczyciela historii , p.Hanny Krasuskiej .