>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 18 guests and no members online

Wycieczka do "Polmosu"

Polmos wycieczka3

 

 5 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 3 TŻ - kierunek Technik technologii żywności udali się pod opieką p. Ewy Kąkolewskiej i p. Mileny Andrzejczyk do zakładu „Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek”.

Główny technolog opowiedział o historii zakładu oraz zapoznał uczniów z metodami wytwarzania produktów. Podbijają one nie tylko rynek naszego regionu, ale również całego świata, gdyż 80% produktów eksportowane jest do USA. Nie każdy wie, że to właśnie z Podlasia pochodzą korzenie tradycji gorzelniczej, a także składniki używane do produkcji tych mocnych trunków.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, a także laboratorium zakładowego. Po wycieczce część uczniów wyraziła chęć odbycia w tym miejscu praktyk zawodowych, miejmy nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, gdyż jest to zakład z wieloletnią tradycją i ogólnoświatowym zasięgiem.

p.Andrzejczyk Milena i p.Kąkolewska Ewa

 

 
 
Polmos wycieczka1
Polmos wycieczka2