>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 17 guests and no members online

Warsztaty „Przygotowanie planów nawozowych”

Dnia 28 lutego w szkole  odbyły się warsztaty dla uczniów

pn. „Przygotowanie planów nawozowych”. 

plany nawozowe3

Wzięła w nich udział 25-osobowa grupa uczniów z klas 1 i 3 technikum rolniczego, oraz 1 i 3 technikum architektury krajobrazu. Warsztaty przeprowadził Pan Bogusław Kiedrowski – ekspert z ramienia Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Zajęcia rozpoczęły się od wykładu, w trakcie którego słuchacze zapoznali się z przepisami dotyczącymi racjonalnego nawożenia zawartymi w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 lutego 2020 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Następnie odbyły się warsztaty terenowe. Na poletkach szkolnych młodzież miała okazję nauczyć się prawidłowego pobierania próbek glebowych za pomocą laski Egnera, oraz badania pH gleby. Następnie w sali komputerowej odbyło się szkolenie praktyczne z opracowywania planów nawozowych za pomocą programu komputerowego.

GALERIA

p.Małgorzata Pawlonka