>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 31 guests and no members online

Światowy Dzień Wody - konkurs

dZIENWODY

22 marca 2021 obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W tym roku pod hasłem „Docenianie wody”.

Większość krajów na świecie cierpi na deficyt wody, zaledwie kilkanaście posiada tzw. nadwyżki. Jest to np. Norwegia, która ze względu na stosunkowo niewielkie zaludnienie i klimat umiarkowany chłodny ma wody pod dostatkiem. Najgorsza sytuacja panuje w Afryce i niektórych krajach Azji. Polska na tym tle nie wypada dobrze - jest jednym z najuboższych w Europie krajów w wodę, a jej zużycie stale rośnie. Średnio, w Europie na jednego człowieka przypada rocznie 5100 m³ życiodajnego płynu, natomiast w Polsce tylko 1700 m³. https://www.gdos.gov.pl/swiatowy-dizen-wody

Wody pitnej brakuje wielu ludziom na całym świecie. Światowy Dzień Wody to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.

 

Z tej okazji zachęcam uczniów naszej szkoły do wykonania plakatu (rysunek, zdjęcie, grafika komputerowa i in.- forma dowolna) promującego ten dzień. Na uczestników czekają celujące oceny z chemii/fizyki/ biologii.

Szczegóły dotyczące tego zadania znajdziecie w zakładce zadania na TEAMS w zespole do chemii/fizyki/biologii.

Na prace czekamy do Dnia Ziemi czyli 22 kwietnia 2021

Katarzyna Ozdoba i Barbara Rozbicka