>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

We have 35 guests and no members online

 

 

ofedu

Uczczenie pamięci ofiarom walk o niepodległą Polskę

IMG 20211108 WA0001

Chwila zadumy i modlitwy za tych, co walczyli o Niepodległą Polskę. Nasunęła się refleksja, przemyślenia i świadomość odpowiedzialności za przyszłość. Wiemy, że przed I wojną światową nie było Polski na mapach, a nasz region był pod panowaniem zaboru rosyjskiego. Polska po 123 latach odzyskała wolność i niepodległość dzięki ich odwadze, walce, determinacji, tragedii osobistych.


Klasa 3TM8 odwiedziła miejsca w Siedlcach związane z I wojną światową oraz miejsca historyczne, ważne dla naszego regionu. Stary cmentarz - przedwojenne groby z XIX i początku XX wieku, cmentarz wojskowy, budynek dworcowy w Siedlcach, który był przed I wojną światową miejscem koszarowym wojsk rosyjskich. Będąc na cmentarzu stanęliśmy również przy miejscach związanych z II wojną światową: pomniku Dzieci Zamojszczyzny i miejscu pamięci Ofiar Katynia.
                             ZDJĘCIA
opiekun: Katarzyna Skolimowska