>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   zakatek    

 

We have 30 guests and no members online

 

 

ofedu

Adiόs Hiszpanio!

 

Nasz pobyt w Hiszpanii dobiega końca. W ostatnich dniach mieliśmy jednak sporo atrakcji. Pierwszą z nich był wyjazd do Malagi. W tym jednym z najstarszych miast Europy zobaczyliśmy wiele cennych zabytków, m.in. zamek Gibralfaro, katedrę, teatr rzymski, Muzeum Sztuk Pięknych (jego siedziba to dom, w którym urodził się Pablo Picasso) oraz Alcazabę – twierdzę wybudowaną przez Rzymian, a później przebudowaną przez Maurów, wewnątrz której obecnie mieści się muzeum archeologiczne z bardzo bogatą kolekcją eksponatów sięgających jeszcze czasów punickich. Mieliśmy okazję zobaczyć w nim arabską ceramikę, rzymskie rzeźby i mozaiki oraz wiele prehistorycznych eksponatów.hiszpania1133m

Po kilkugodzinnym spacerze ulicami zabytkowej części miasta przyszedł czas na inne atrakcje. Malaga bowiem jest stolica hiszpańskiego wybrzeża słońca Costa del Sol. Nie mogliśmy zatem w czasie naszego pobytu nie pospacerować jedną z najpopularniejszych plaż tej części świata – La Malagueta.

Następnego dnia czekały nas kolejne atrakcje. Nastąpiło podsumowanie projektu (wszystkim zostały wręczone certyfikaty potwierdzające zaliczenie trzytygodniowego stażu), a popołudniu wyruszyliśmy zwiedzać największą atrakcję turystyczną Granady – Alhambrę, czyli warowny zespół pałacowy dawnych władców, zabytek arabskiego budownictwa w Europie, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Mogliśmy podziwiać Alcazabę, Pałace Nasrydów, Pałac Karola V, Pałac Lwów oraz ogrody Generalife z kwiatami, basenami i fontannami. Piękne wnętrza i wspaniałe przestrzenie wokół urzekły nas swym bogactwem. Wrażenia pozostaną niezapomniane.