Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 38 guests and no members online

Wyjazd na targi Agrotech 2023

 wejscie

O świcie 17 marca br. grupa 53 uczniów Rolnika wraz z opiekunami, ruszyła na wycieczkę do Kielc. Głównym jej elementem było zwiedzanie targów Agrotech.

Impreza ta ma zasłużoną renomę wśród wydarzeń podobnego formatu. W tym roku, według organizatorów, osiągnęła rozmiary podobne do rekordowych sprzed okresu pandemii. Możemy to śmiało potwierdzić, gdyż ciągników, maszyn, urządzeń i wystawiających je firm było bardzo dużo. Nawet pogoda sprzyjała wystawcom i zwiedzającym. Okazało się, że uczestnicy bardzo cenią sobie również spotkania ze znajomymi (patrz wykres). I rzeczywiście, po kilku godzinach jazdy, można było uścisnąć dłoń znajomemu z sąsiedniej wioski, który również postanowił odwiedzić targi.

Po zwiedzaniu targów udaliśmy się do przyrodniczego Rezerwatu Kadzielnia, który powstał przy współudziale człowieka, gdyż był tam kamieniołom. Po kilkudziesięciominutowym spacerze wokół rezerwatu zobaczyliśmy, że zawiera wiele atrakcji. Największą jest amfiteatr- miejsce największych imprez i koncertów w Kielcach.

tyrolki

Ze względu na chłód, zrezygnowaliśmy ze zwiedzania jaskiń. Za to ochotnicy mogli zobaczyć Kadzielnię z góry i to w locie a ściślej w czasie przejazdu na tyrolce, na linie zawieszonej kilkadziesiąt metrów nad ziemią. W międzyczasie pozostali uczestnicy mogli spacerować malowniczymi ścieżkami albo ogrzać się przy ognisku.

Nieco zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do Siedlec późnym wieczorem.

 

Opr. M. Stański

 

A tutaj obiecany wcześniej wykres ;-)wycieczka agrotech