>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 48 guests and no members online

Wizyta klas 1 TW i 2 TW w Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie.

DĄBROWA23

Korzystając z pięknej „złotej jesieni” uczniowie naszej szkoły wybrali się 4 października 2023 r na lekcję muzealną, zwiedzanie dworku i ognisko do małej miejscowości o nazwie Dąbrowa.

Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie to ważny punkt na szlaku turystycznym we wschodniej części województwa mazowieckiego. Położony w malowniczej miejscowości Dąbrowa późnoklasycystyczny dwór wybudowany przez rodzinę Dobrzyńskich to miejsce ciekawe, owiane legendami i przepełnione historią.

Dąbrowa i okolice to miejsce niezwykłych spotkań z historią, które przeniosło uczniów naszej szkoły w czas powstań narodowych, twórczości Stefana Żeromskiego i czasów II wojny światowej.

Mogliśmy podziwiać wnętrze dworu urządzone w duchu dawnego domu średniozamożnego ziemianina z przełomu XIX i XX wieku, pełne zabytkowych mebli, obrazów, grafik, sreber i porcelany.

Duże wrażenie zrobił na nas ponad stuletni park i staw.

Po uczcie duchowej nadszedł czas aby nakarmić ciało. Integracyjne ognisko z kiełbaskami i towarzyszące mu zabawy, dzięki którym uczniowie poznawali siebie i kolegów, zakończyły tę miłą wizytę.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Agata Kowalczyk