Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 59 guests and no members online

Wycieczka do Warszawy..

393809307 968216004242031 8386591742028397922 n

17 października uczniowie klas 2LOa, 2LOb, 2Twe, 3TK, 4LO, 5TM, 5TŻ wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Techniki, następnie obejrzeliśmy spektakl Sławomira Mrożka pt. "Tango" w Teatrze Polskim, a po wizycie w teatrze udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Wycieczka do Warszawy

W Muzeum Techniki mieliśmy okazję zobaczyć jedne z największych odkryć naukowców i inżynierów, urządzenia i technologie, które zmieniły nasz świat i odegrały znaczącą rolę w historii ludzkości, takie jak: fonograf Edisona, zegar słoneczny, maszyna szyfrująca „Enigma” czy wstęga Moeliusa, a także prześledzić rozwój różnych środków transportu na przestrzeni lat. Byliśmy pod wrażeniem spektaklu pt. "Tango", efektów specjalnych i żywiołowej gry aktorów na scenie Teatru Polskiego. W Muzeum Narodowym natomiast wystawy dotyczyły dzieł sztuki polskiej i światowej od antyku do współczesności. Wystawa starożytna ukazywała głównie artefakty, grobowce mumie i rzeźby i przedmioty codziennego użytku z tamtej epoki. Sztuka średniowieczna przedstawiała tryptyki, ikony i rzeźby z motywem biblijnym. W galerii malarstwa polskiego zobaczyliśmy m.in. prace Józefa Chełmońskiego, Witkacego i Jana Matejki. Wiele emocji wywołały wyzwania rzucone nam przez opiekunów – „Selfie z postacią historyczną z obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".

Magdalena Gałecka i Zuzanna Śledź z kl. 2twe.