>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 21 guests and no members online

Spotkanie autorskie z pisarzem panem Krzysztofem Piersą w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 8 listopada 2023 roku młodzież z klasy III LO wraz z opiekunami p. A. Kalinowską, p. M. Rozbicką i p. A. Kowalczyk uczestniczyła w spotkaniu autorskim w Bibliotece Pedagogicznej z panem Krzysztofem Piersą – dziennikarzem, terapeutą ds. uzależnień od gier komputerowych, telefonów komórkowych i internetu oraz autorem książek na ten temat.

Zdjęcie z pisarzem 2

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali, jak pan Krzysztof opowiadał o przyczynach popadania w uzależnienie od cyfrowej rozrywki (w tym gier komputerowych) i sposobach rozsądnego korzystania z internetu: m. in. należy narzucić sobie limit czasu spędzanego w sieci i znaleźć sobie pasję, która wypełni nasz czas i ograniczy ryzyko wpadnięcia w sidła nałogu internetowego. Zachęcił m. in. do próbowania własnych sił np. w pisaniu książek.

W przystępny dla młodzieży sposób wytłumaczył jak określać i realizować swoje marzenia, przedstawił proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką.

Zdjęcie z pisarzem

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.