Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 49 guests and no members online

Mistrzostwa Szachowe w ZSP 4


IMG 20240606 WA0000

Dnia 05.06.2024 r. w ZSP nr 4 w Siedlcach odbyły się VI Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych. Turniej zgromadził 46 zawodników, w tym 12 zawodników z rankingiem międzynarodowym.

Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 10 minut na zawodnika. Sędzią turnieju był nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 pan prof. Zdzisław Stefanoff.

Ceremonii otwarcia turnieju dokonał Dyrektor Szkoły pan Leszek Rozbicki, następnie zabrali głos Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Robert Chojecki. Po części oficjalnej zabrał głos sędzia turnieju pan Zdzisław Stefanoff, który zapoznał uczestników z zasadami obowiązującymi na tych zawodach.


W klasyfikacji ogólnej zwyciężył zawodnik ze SP nr 7 w Siedlcach Gabriel Woźniak, drugi był Dawid Dobosiewicz z I LO w Siedlcach, trzecim zawodnikiem okazał się Jakub Lewczuk ze SP Nr 8 w Siedlcach. Po zakończeniu turnieju Dyrektor Szkoły pan Leszek Rozbicki, Wiceprzewodniczący Rady Miasta pan Robert Chojecki i sędzia zwodów pan Zdzisław Stefanoff wręczyli nagrody czołowym zawodnikom turnieju.
Medale i puchary były wręczane w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Natomiast pierwsza dziesiątkę zawodników uhonorowano pendrivami 64 GB. Sponsorami turnieju była firma Nowak DOM-Siedlce (puchary), firma CHODROM Sp. z o. o  (pendrivy ), ZSP nr 4 (medale).
Po zakończeniu turnieju były też przemówienia Dyrektora Szkoły i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta, który z dowcipem i humorem posumował Mistrzostwa Szkół w Szachy Błyskawiczne. Podkreślano znaczenie jakie ma królewska gra na rozwój młodych ludzi. Zwrócono uwagę na korzyści jakie przynosi gra w szachy i że jest to gra elitarna dla dzieci i młodzieży jak i dla osób dorosłych.

Podczas turnieju zawodnicy wykazywali postawę fair play. Było miło i sympatycznie. Podziękowano również organizatorom zawodów za pomysł i wzorowe przeprowadzenie turnieju z tak dużą ilością adeptów królewskiej gry.

 

A oto poszczególne klasyfikacje turnieju:


Szkoły Ponadpodstawowe kat. chłopcy:
1. Dawid Dobosiewicz 1 LO Siedlce
2. Krzysztof Dobosiewicz 1LO Siedlce
3. Gabriel Bujak 1 KLO Siedlce
Szkoły Ponadpodstawowe kat. dziewczęta
1. Natalia Filipowicz I LO Siedlce
2. Julia Radziejewska ZSP 4 Siedlce

Szkoły Podstawowe kl. V-VIII kat. chłopcy
1. Gabriel Woźniak SP 7 Siedlce
2. Maciej Bańkowski SP 10 Siedlce
3. Krzysztof Krasuski SP 3 Siedlce

Szkoły Podstawowe kl. V-VIII kat. dziewczęta
1. Karolina Mackiewicz SP 11 Siedlce
2. Anhelina Nahalevska SP 6 Siedlce

Szkoły Podstawowe kl. I-IV kat. chłopcy
1. Jakub Lewczuk SP 8 Siedlce
2. Seweryn Ługowski SP Borki Wyrki
3. Mateusz Alkhon SP 9 Siedlce

Szkoły Podstawowe kl. I-IV kat. dziewczęta
1. Lilianna Michalak SP 11 Siedlce
2. Aleksandra Kęska SP 7 Siedlce


Najlepszego zawodnika z ZSP nr 4 w Siedlcach Piotra Michalaka
uhonorowano pamiątkowym pucharem.

 

GALERIA 

 

Indywidualne wyniki Turnieju

 

Artykuł w Tygodniku Siedleckim

 

Sprawozdanie sporządził sędzia zawodów pan Zdzisław
Stefanoff