>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

KOLEJNE KLASY Z WIZYTĄ W BATALIONIE WOT

      Szkoleniową wizytę w siedleckim 5. Batalionie Obrony Terytorialnej złożyli uczniowie dwóch kolejnych klas ZSP Nr 4 – Technikum Architektury Krajobrazu (III TK) oraz Technikum Wielozawodowego (III TW) – Rolniczego i Ogrodniczego.

 

 

 

      Jesteście dla nas „targetem” - przyznał dowódca jednostki ppłk Dariusz Kozłowski, zapoznając młodzież z możliwościami służby – po zakończeniu szkoły - w obronie terytorialnej.

Absolwenci szkół średnich (w tym: dziewczęta!) - to potencjalna kadra mundurowa krajowego systemu Wojsk Obrony Terytorialnej. Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) - jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych, jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof.

 

 

       W programie dwugodzinnych zajęć w siedleckim batalionie było m. in. zapoznanie się z bronią i wyposażeniem wojsk OT, umundurowaniem i środkami transportu. Dodatkową atrakcją i poligonowym doświadczeniem był przejazd wojskowymi samochodami ciężarowymi.

 

                                                                                            

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ

 

P. Buczek