>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

NASZA UCZENNICA MISTRZYNIĄ POLSKI JUNIOREK !

      Magdalena Mędza, uczennica klasy III LO ZSP Nr 4 (za tydzień zdaje maturę!), odniosła kolejny sportowy sukces - zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek do lat 20 w podnoszeniu ciężarów! Wynik 102 kg w podrzucie (177 kg w dwuboju) robi wrażenie, szczególnie jeśli dotyczy żeńskiej kategorii wagowej 63 kg. Zawody odbyły się w dniach 28 – 29 kwietnia b. r. w Łukowie, a medale wręczał m. in. wiceminister Sportu i Turystyki Jerzy Stawiarski.

    

  Magda powtórzyła swój sukces sprzed roku – wówczas w Nidzicy, podczas mistrzostw Polski juniorek, także pokonała wszystkie sportowe rywalki w kraju! Nasza maturzystka ma już bogaty sportowy dorobek – jest dwukrotną srebrną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (2014 i 2015), a w roku 2016 reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata Juniorów w Gruzji i Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu. Uczennica jest zawodniczką klubu sportowego WLKS Siedlce Nowe Iganie, wychowanką trenera Dawida Fertykowskiego.

 

      Na tych samych zawodach – Mistrzostwach Polski Juniorek w Łukowie, srebrny medal wywalczyła druga z naszych uczennic Elżbieta Uziak (klasa II technikum TŻ). Rezultat zawodniczki: 77 + 100 = 177 kg dwubój. Sztangistka trenuje również w klubie sportowym WLKS Siedlce Nowe Iganie pod okiem szkoleniowca Dawida Fertykowskiego. Z innych sportowych sukcesów - Elżbieta Uziak jest brązową medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Nowa Ruda 2016) i brązową medalistką Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS (Zamość 2016).

      Obie z naszych uczennic, co wszyscy w środowisku sportowym podkreślają – to prawdziwe nadzieje polskiej, olimpijskiej sztangi!

(foto: PZPC / Podlasie24)                                               

Piotr Buczek