>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW

CERTYFIKATY UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

 IMG 6677

      Uroczysty charakter miało zakończenie roku szkolnego w siedleckim „Rolniku” - Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego. W piątek 23 czerwca b. r., oprócz tradycyjnych nagród dyrektora szkoły dla najlepszych

uczniów poszczególnych klas i typów szkół (liceum, technika, zawodowe), wręczono certyfikaty uczniów klas mundurowych działających w placówce. Ceremonia odbyła się w towarzystwie zaproszonych gości, mundurowych przyjaciół szkoły z ulicy Bema 4, utrzymującym z nią bliskie kontakty dydaktyczno – wychowawcze.

 

      W gronie gości byli m. in.: ppłk Michał Oździński – komendant siedleckiej WKU, ppłk Dariusz Kozłowski – dowódca 5 Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, chor. rez. Ireneusz Chodowiec – szef siedleckiego Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ i Marian Szymaniuk – weteran wojennych misji zagranicznych. Z ich rąk najlepszy uczeń, a właściwie: uczennica (!) licealnych klas mundurowych ZSP Nr 4 odebrała specjalną nagrodę – album poświęcony polskiej armii. Zaszczyt ten przypadł Julicie Drewienkowskiej z klasy II LO.

      Podczas imprezy szkolnej odbyło się też uroczyste ślubowanie adeptów klas mundurowych – z obowiązkowymi elementami musztry wojskowej - przygotowane i prowadzone przez Sławomira Szadorskiego. Na zakończenie ceremonii – wszyscy uczniowie w mundurach odebrali z rąk dyrektora placówki Leszka Rozbickiego i gości specjalne certyfikaty, poświadczające zdobyte umiejętności i ułatwiające późniejszy start na studia wojskowe lub służbę w oddziałach mundurowych, funkcjonujących w wojsku, policji, straży pożarnej lub służbie więziennej.

      W roku szkolnym 2017/ 18 w „Rolniku” kontynuowana jest rekrutacja do liceum ogólnokształcącego -  działającego w strukturze ZSP Nr 4 - o specjalności służb mundurowych. Szkoła zaprasza nowych adeptów zainteresowanych nauką, pracą i służbą w polskim mundurze!

                                                                                                                 P. Buczek

foto: K. Mateńko

ZDJĘCIA