>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego w naszej szkole

Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego w naszej szkole

W dniach 12 i 13 września 2017 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania organizowaną od 2012 roku przez Prezydenta RP. Podstawowym celem była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo literatury polskiej, potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej.

ĕ

 

W tym roku, decyzją internautów, lekturą Narodowego Czytania zostało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Czytanie tego dramatu odbyło się we wszystkich klasach trzecich (technikum i liceum). Wybrane z dramatu sceny z wielkim zaangażowaniem czytali uczniowie z klasy III TŻ: Joanna Buda i Paweł Ślaz, Paulina Polkowska i Alicja Toczyska, a z klasy III TK: Jakub Buczek i Bartosz Stański.

Akcję zorganizowali nauczyciele bibliotekarze (pani Aneta Kalinowska i pani Krystyna Ornowska) we współpracy z polonistką – panią Agnieszką Borkowską.
[Galeria]

Aneta Kalinowska