>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 46 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolny Mistrz Czytania – wybrany!

mistrz czytania 2017 DSC 03133

W dniu 3 listopada 2017 roku przeprowadzony został międzyklasowy konkurs „Mistrz Czytania”, który zorganizowali nauczyciele bibliotekarze. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I LO, I TK, I TW, II LO, II TK, II TŻ, III TK, i III TŻ. Zadaniem każdego z uczestników było

przeczytać jak najpiękniej potrafi przygotowany przez siebie fragment prozy (ok. 2-3 min.). Czytane były fragmenty głównie z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Słuchaczami byli uczniowie z klas II LO i II TK. Przygotowanie młodzieży oceniała komisja, w skład której weszli nauczyciele bibliotekarze (A. Kalinowska i K. Ornowska) i nauczyciel języka polskiego (B. Gryciuk). Ocenie podlegała m. in. technika czytania, środki artystycznego wyrazu i interpretacja tekstu.

 

Szkolnym Mistrzem Czytania została Weronika Michalak z klasy III TAK, 2. miejsce w konkursie zajęła Maria Myślińska z klasy II LO, a 3. – Paweł Ślaz III TŻ.
Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Mistrz dodatkowo nagrodę książkową. Laureaci I i II miejsca w dniu 16 listopada będą reprezentować naszą szkołę w III edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania” organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach.

mistrz czytania 2017 DSC 02912

mistrz czytania 2017 DSC 02861

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy godnie reprezentowali swoje klasy. Wszystkim uczniom życzymy radości płynącej z czytania książek, po które zapraszamy do biblioteki szkolnej!

Krystyna Ornowska

 

[Więcej zdjęć z konkursu w zakładce „Biblioteka”]