>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

UCZNIOWIE „ROLNIKA” W HOLENDERSKIEJ TELEWIZJI

UCZNIOWIE „ROLNIKA” W HOLENDERSKIEJ TELEWIZJI 

2 Mund ZSP4

      Już po raz drugi ekipa publicznej telewizji holenderskiej gościła w siedleckim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4. Nederlandse Omroep Stichting (NOS TV) – to producent i nadawca wiadomości z całego świata, tworzący dla trzech publicznych kanałów telewizyjnych i serwisów radiowych w Holandii. Powodem zaproszenia Holendrów - 6 lutego b. r. - do siedleckiej placówki z ulicy Bema były zajęcia szkolne inaugurujące rok Stulecia Odzyskania Niepodległości.

 4 Mund ZSP4

      Szkoła „pochwaliła” się licealną klasą mundurową ćwiczącą akurat musztrę na sali gimnastycznej oraz zajęciami Wiedzy o Społeczeństwie dotyczącymi tematu patriotyzmu pojmowanemu przez współczesną młodzież. Musztra w wykonaniu 1 LO prowadzona przez nauczyciela Leszka Lisiewicza i jednego z uczniów Kacpra Księżopolskiego wzbudziła uznanie holenderskich reporterów. Przemarsze paradnym krokiem defiladowym w wykonaniu kadetów ZSP Nr 4 „poszły w świat”, podobnie wywiady z umundurowanymi uczniami i dyrekcją szkoły – Leszkiem Rozbickim i Małgorzatą Szymaniuk – Kruk.

 

5 Mund ZSP4

      Druga część jubileuszowego dnia w „Rolniku” – to zajęcia z WOS, prowadzone przez nauczyciel Anetę Pachecką w klasie II technikum architektury krajobrazu.

Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową - z elementami MIND MAPPING (rodzaj notowania mający zwiększyć efektywność zapamiętywania). Temat lekcji: „Patriotyzm współczesny. Czy może być nowoczesny? I co to znaczy?”.

Wśród uczniów – Natalia Zdańkowska, tegoroczna stypendystka premiera RP! Po zajęciach - wywiady przeprowadzone w klasie przez holenderskich reporterów, zainteresowanych szczególnym patriotyzmem oraz dojrzałością i mądrością współczesnej młodzieży polskiej.

                                                                                             Piotr Buczek

autor zdjęć: Agnieszka Król "Tygodnik Siedlecki"