>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Lidia Chojecka gościem internatu Rolnika

 Chojecka w int rol 1

    Lidia Chojecka – Leandro, nasza mistrzyni biegów średnich i olimpijka, odwiedziła swoją „starą” placówkę – internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4, dawnego „Rolnika”. Mieszkała tu – w pokoju 117 - pod koniec lat 90-tych, będąc zawodniczką klubu sportowego WLKS Siedlce (później reprezentowała barwy siedleckiej Pogoni).

W dziejach polskiego sportu zapisała się złotymi medalami wywalczonymi podczas Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie 2005 (bieg na dystansie 3000 m) oraz w Birmingham 2007 (1500 m i 3000 m). Była też brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata - Paryż 1997 oraz Maebashi 1999 i Moskwa 2006. Przy tym: 6-krotna mistrzyni Polski i 15-krotna halowa mistrzyni Polski!

 

    Słynna lekkoatletka, dziś pani trener, przyjęła zaproszenie Młodzieżowej Rady Internatu i 21 lutego b. r. przybyła na spotkanie z obecnie mieszkającą w internacie Rolnika młodzieżą. Wśród uczniów placówki – wielu młodych sportowców (reprezentantów siedleckich klubów sportowych – WLKS, Pogoń, Feniks), nadziei polskiego sportu – lekkoatletyki, podnoszenia ciężarów, zapasów. Dla pani Lidii było to prawdziwe „spotkanie po latach”, możliwość odwiedzenia starych kątów - powód do wzruszeń i wspomnień. Lekkoatletka opowiedziała barwnie o swojej karierze sportowej, później odpowiadała na pytania młodzieży.

    Mieszkańcy internatu uczestniczący w spotkaniu - uczniowie nie tylko Rolnika, ale i Królówki, Żółkiewskiego, Katolika – pytali m. in. o udział biegaczki w Igrzyskach Olimpijskich (Sydney 2000, Ateny 2004 i Pekin 2008). Pani Lidia „musiała” też odpowiadać na pytania dotyczące jej życia prywatnego… Robiła to sympatycznie, zachęcając przy tym młodzież do sportu, powtarzała, że sam talent nie wystarczy, musi być poparty pracą i wysiłkiem. Przyznała, że to właśnie sport wyrobił w niej szacunek do ludzi.

Chojecka w int rol 4

    Lidia Chojecka swoją karierę sportową zakończyła w 2008 roku, później założyła rodzinę i rozpoczęła pracę jako szkoleniowiec młodych, lekkoatletycznych talentów. Przyznała, że zajęcie to bardzo lubi, spełniając się jako trener i wychowawca. Spotkanie w Rolniku zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wpisem pani Lidii do ,,Księgi Pamiątkowej” internatu ZSP 4. Internat zapowiada już kolejne spotkanie ze swoim sławnym absolwentem – medalistą olimpijskim i 3-krotnym mistrzem świata w podnoszeniu ciężarów - Marcinem Dołęgą.

                                                                                       A. Krasuska, P. Buczek