Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

NASZE UCZENNICE NAJLEPSZYMI JUNIORKAMI W KRAJU

 

NASZE UCZENNICE NAJLEPSZYMI JUNIORKAMI W KRAJU

      W dniach 13-15 kwietnia 2018 r., w kujawsko–pomorskiej Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza, centralna krajowa, impreza tej rangi w sezonie 2018. Dla tej kategorii wiekowej był to też pierwszy przegląd stanu posiadania, przed mistrzostwami świata U-20, jakie czekają juniorów na początku lipca w Taszkiencie (Uzbekistan) oraz październikowymi Mistrzostwami Europy w La Corunii (Hiszpania).

 foto Uziak

      Nasza szkoła słynie z uczniów – sportowców, w tym tych uprawiających ciężary w siedleckich klubach sportowych – WLKS oraz FENIKS. Również na zawodach w Mroczy dwie z uczennic Zespołu Szół Ponadgimnazjalnych Nr 4 zdobyły złote i srebrne medale, zajmując dwa pierwsze miejsca w kategorii wagowej do 90 kg:

Elżbieta Uziak (ur. 1999) – rwanie 80 kg + 101 kg podrzut = 181 kg dwubój – zloto!

Magdalena Dulęba (1998) – rwanie 65 kg + 88 kg podrzut = 153 kg dwubój – srebro!

      Elżbieta Uziak – to utytułowana zawodniczka, trenująca pod okiem szkoleniowca Dawida Fertykowskiego (WLKS Siedlce-Iganie Nowe). Sztangistka przed rokiem była „srebrna” na Mistrzostwach Polski Juniorek oraz „brązowa” - przed dwoma laty - na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży! Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Albanii (2017 – IV miejsce). Na co dzień jest uczennicą III klasy Technikum Technologii Żywności ZSP Nr 4.

      Magdalena Dulęba – druga z naszych uczennic reprezentuje barwy klubu sportowego Andaluzja Piekary Śląskie (trener Jacek Mazur). Zawodniczka ma już w dorobku srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek (2016), reprezentowała też Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów w Gruzji (2016) oraz Mistrzostwach Europy w Izraelu (2016). Na co dzień jest uczennicą IV klasy Technikum Technologii Żywności ZSP Nr 4. Obie medalistki–jak wielu sportowców -mieszkają w internacie „Rolnika”.

      Dziewczętom gratulujemy, życząc kwalifikacji na mistrzostwa świata i Europy!

                                                                                      Piotr Buczek

foto: PZPCPLfacebook