Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Serdeczne pozdrowienia z Portugalii

Serdeczne pozdrowienia dla całej społeczności szkolnej przesyła młodzież przebywająca na praktykach w portugalskim Barcelos w ramach projektu „Droga do sukcesu”.

Portugalia2018 3

 

 

Kucharze pracują  na terenie restauracji i prywatnych gospodarstw. Poznają arkana portugalskiej sztuki kulinarnej. Jest to dla nich  bardzo inspirujące doświadczenie, które z pewnością wykorzystają  domowej praktyce:)

Rolnicy i architekci krajobrazu dbają o teren prywatnych gospodarstw. Pod kierunkiem właścicieli uczą się nowych technik urządzania terenu oraz innowacyjnych sposobów produkcji rolnej.

Gospodarze i właściciele restauracji są dla naszych uczniów bardzo otwarci i sympatyczni.

Portugalia2018 2

Po powrocie z pracy młodzi ludzie spędzają czas wolny na terenie międzynarodowego campusu „Mobility friends”. Tu mogą popływać w basenie pod czujnym okiem opiekunek, pograć w piłkę  (jest świetne boisko i pięknym widokiem na góry. Mogą też  poćwiczyć na siłowni zorganizowanej na świeżym powietrzu.

W ramach czasu wolnego zwiedzają Portugalię. Nasi uczniowie byli już w Barcelos. Zachwyceni tym miastem fotografowali zabytki i słuchali opowieści o legendarnym kogucie.

Portugalia2018 1

      Przed nimi jeszcze kilkanaście dni pełnych wrażeń :)

uczestnicy i opiekunowie