Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka stażystów do Asyżu i Perugii

        asyż 2018 m 13

W sobotę 12.05 braliśmy udział w wycieczce do Asyżu I Perugii. Z zaciekawieniem słuchaliśmy o historii obydwu starożytnych miast i oglądaliśmy zabytki, z których najbardziej utkwiły nam w pamięci Bazylika św. Franciszka i św. Klary, a także zamek Rocca Maggiore i Plac Ratuszowy,

gdzie spotkaliśmy kanclerz Niemiec Angelę Merkel, wraz z innymi ważnymi osobistościami ze świata polityki. Pani Merkel odbierała w tym dniu Lampę Pokoju św. Franciszka- jest to nagroda przyznana za zaangażowanie na rzecz uchodźców. 

 

        W Perugii natomiast zachwyciło nas podziemne miasto wybudowane za czasów panowania Paolina, najstarszy na świecie kantor, ratusz Palazzo dei Priori z początku XIV wieku oraz słynna katedra San Lorenzo.

        Pogoda cały dzień nam sprzyjała, do Spoleto wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

asyż 2018 m 12

asyż 2018 m 14

Pozdrawiamy serdecznie z Włoch

Stażyści i opiekunowie