Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Staż w portugalskim Barcelos

 Mija drugi tydzień stażu w portugalskim Barcelos. Przesyłamy wszystkim serdeczne pozdrowienia.   Pracujemy na terenie gospodarstw i restauracji. Na miejsca pracy zawożą nas pracownicy campusu.

Są bardzo sympatyczni, otwarci, rozmawiają z nami, pytają nas o Polskę i jej historię, czym jesteśmy bardzo mile zaskoczeni. 

barcelos maj 2019 m 4

 

Nasze praktyki przebiegają w rodzinnej atmosferze. Pracodawcy dbają o nasze zdrowie i samopoczucie. 

 

To bardzo fajnie, że jesteśmy tu traktowani na równi z miejscowymi . Z pewnością zastosujemy te zasady po powrocie do kraju:)   

barcelos maj 2019 m 3

 Praktyki są świetną okazją do poznania nowych ludzi. Na terenie campusu mieszkają uczniowie z Radomia i Krakowa. Mieliśmy okazję ich poznać podczas wieczornego barbecue, które zostało zorganizowane z okazji 6-tych urodzin campusu " Mobility Friends”. Wieczór pod gwiaździstym niebem spędziliśmy przy dźwiękach gitary i blasku sztucznych ogni. Smak miejscowych potraw i owoców oraz unikalna muzyka na długo pozostaną nam w pamięci. 

barcelos maj 2019 m 1

Nie samymi praktykami jednak człowiek żyje. W sobotę byliśmy w Porto, mieście  księcia Henryka Żeglarza, tego samego, który zapoczątkował odkrycia geograficzne. Rejs rzeką Duero to świetna okazja do podziwiania zabytków tego średniowiecznego miasta, miedzy innymi  Kościoła Św. Katarzyny, w którym według legendy do dnia dzisiejszego znajduje się skarb templariuszy. Jednak nie wszystko złoto, co się świeci... Dla nas najważniejsi są ludzie. Tu poznajemy się bliżej, nawiązujemy nowe przyjaźnie. To są wartości, które dla nas mają największe znaczenie..

Praktykanci i opiekunowie