Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

RUSZYŁA WSPÓŁPRACA Z ZAKŁADEM MIĘSNYM „WIERZEJKI” !!!

Nasza szkoła może pochwalić się nawiązaniem nowej współpracy z zakładem pracy. Uczniowie klasy II Technikum Technologii Żywności  mają możliwość podnosić swoje kwalifikacje w Zakładzie mięsnym „Wierzejki”. W ramach porozumienia młodzież wraz z opiekunami P. Mileną Andrzejczyk i P. Ewą Kąkolewską wyjeżdża na zajęcia praktyczne i realizuje założenia programowe z zakresu produkcji przetworów mięsnych i tłuszczowych.  wierrzejki start

W pierwszych dniach młodzież zobaczyła teren zakładu i usłyszała podstawowe informacje dotyczące  bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie. Następne zajęcia to już praktyczne zetknięcie z produkcją, oraz możliwość szlifowania swoich umiejętności  pod okiem fachowców- w firmie z trzydziestoletnią tradycją. 
 
Współpraca z ZM „Wierzejki” to ogromna korzyść płynąca dla młodzieży. Dzięki niej uczniowie  nabywają  umiejętności praktyczne w rzeczywistym środowisku pracy, a także mają możliwość na bieżąco poznawania nowych technologii stosowanych w branży mięsnej. To także ułatwi im zdobycie atrakcyjnej pracy po ukończeniu szkoły, a pracodawcy stwarza możliwość zatrudnienia pracownika kompetentnego i dobrze przygotowanego do swojego zawodu.
M. Andrzejczyk, E. Kąkolewska