Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

W dniu 30 października 2018 roku odbył się międzyklasowy konkurs biblioteczny pt. „Mistrz Pięknego Czytania” zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas: I LO, I TŻ, II TK, II TW, III LO, III TK i IV TK. Każdy z uczestników miał za zadanie przeczytać wybrany i przygotowany przez siebie fragment prozy (około 2 min.) przed widownią (uczniami z klas I LO i III TŻ).

Występy oceniała komisja w składzie: nauczyciele bibliotekarze (A. Grąbczewska, A. Kalinowska, K. Ornowska) i nauczyciel języka polskiego (H. Szymczyk). Ocenie podlegała m. in. technika czytania, środki artystycznego wyrazu i interpretacja tekstu.

Szkolnym Mistrzem Czytania została Weronika Michalak (IV TK), II miejsce w konkursie zajęła Maria Myślińska (III LO), a III – Julia Lipińska (III TK).

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Mistrz dodatkowo nagrodę książkową. 22 listopada uczennice, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować szkołę w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu „Mistrz Czytania” organizowanego przez SCDiDN w Siedlcach.

Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom, którzy godnie reprezentowali swoje klasy i życzymy radości płynącej z czytania książek! Za rok kolejna edycja konkursu - zapraszamy!