>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Szkoły partnerskie w Niemczech

Udało nam się znaleźć szkołę partnerską w Niemczech, z którą możemy tworzyć dwustronne projekty przez kolejnych kilka lat. Wyjazdy do Niemiec, zapraszanie rówieśników do naszych domów w Polsce, uczenie się od siebie nawzajem będzie możliwe już od nowego roku szkolnego. Wymiana ta kierowana jest przede wszystkim do technikum architektury krajobrazu i uczniów uczących się w profilach rolnik, ogrodnik, a także do klas zawodowych. 

W zawodzie kucharz małej gastronomii uczniowie i nauczyciele mogą naprawdę rozwinąć skrzydła, możliwe jest wspólne gotowanie, tworzenie polsko-niemieckiej książki kucharskiej, organizowanie konkursów kulinarnych. Nasza szkoła partnerska ma również partnera we Francji, co pozwoli nam na stworzenie trójstronnej współpracy. Chyba nic tak nie wpływa na odkrywanie pasji i motywacji do wykonywania tego zawodu jak wspólne uczenie się z rówieśnikami z innych krajów Europy. Wymiana doświadczeń, swoich upodobań kulinarnych, ale też dobra zabawa, zwiedzanie nawzajem miast z których pochodzimy. 
Uczniowie technikum mogą rozwijać swoje umiejętności dzięki wspólnej pracy z młodymi Niemcami, odbywając w przyszłości praktyki w niemieckich gospodarstwach. 
Nasz partner, to szkoła zawodowa w Wittenberdze, skupiająca kilkanaście zawodów, wszystkie, które mamy w naszej szkole pokrywają się z niemieckimi. To duża, nowoczesna szkoła, skupiająca 1800 uczniów. Mam nadzieję, że wśród nich znajdziecie dobrych znajomych, a może w przyszłości przyjaciół! 

Anna Kizeweter