>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 9 guests and no members online

Projekt „Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności”.

                W dniach 23-24.05.2019r. Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności”.

Projekt realizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie.

warsztaty biooznorodnosc 201914

                Dnia 23.05.2019r. Zajęcia odbywały się na terenie Moszczenicy, gdzie w Oddziale Terenowym Nadpilickich Parków Krajobrazowych uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat zmian bioróżnorodności postępującej na skutek intensyfikacji rolnictwa. Ponadto uczestniczyli w warsztatach terenowych prowadzonych przez tamtejszych leśników na temat bioróżnorodności okolicznego krajobrazu. Mieli okazję z bliska oglądać prowadzoną w naturalnych warunkach hodowlę Konika Polskiego. Udali się również na teren Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kole należącego do Nadleśnictwa Piotrków w Łęcznie, gdzie z bliska przyglądali się dzikim zwierzętom.

                Dnia 24.05.2019r. Zajęcia odbywały się w Barkowicach, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach nad zbiornikiem Sulejowskim. Celem zajęć było uświadomienie uczniom jak zanieczyszczania obszarowe pochodzenia rolniczego wpływają na utratę bioróżnorodności oraz pogorszenie się stanu wód. W skład zajęć wchodziło m.in. badanie zawartości azotanów w wodzie gruntowej w pobliżu zbiornika.             

Agata Wakulińska, klasa 2 TK