>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 9 guests and no members online

Lidia Chojecka w internacie „Rolnika”

 

     Już po raz drugi gościła w swoim – dawnym – internacie siedleckiego „Rolnika” LIDIA CHOJECKA, sławna lekkoatletka, biegaczka na średnich dystansach, dziś znana trenerka.

Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 zawsze słynął ze swoich wychowanków – sportowców. Tutaj mieszkali i uczyli się - w Rolniku lub innych siedleckich szkołach - przyszli mistrzowie świata i medaliści olimpijscy, jak AGATA WRÓBEL, MARCIN DOŁĘGA i – właśnie – Lidia Chojecka. Nasza sławna biegaczka przyjęła zaproszenie Młodzieżowej Rady Internatu ZSP 4 i 3 czerwca b. r. spotkała się z uczniami mieszkającymi w placówce.lidia chojecka w internacie 42

     Owo „Popołudnie z Mistrzem” - w tym wypadku: Mistrzynią - zorganizowano z okazji Dnia Dziecka, stąd towarzysko – integracyjny, ale i sportowo – wspomnieniowy, charakter całego wydarzenia. W spotkaniu brali również udział mieszkający po sąsiedzku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Siedlcach. Pani Lidia musiała długo opowiadać o swojej karierze i odpowiadać na pytania zainteresowanej młodzieży. Wspomnienia dotyczyły osiągnięć sportowych, treningów, startów w mityngach, wyjazdów na zawody międzynarodowe i innych ciekawostek.

lidia chojecka w internacie 41    

Mistrzyni Europy z sentymentem wspominała swój pobyt w ówczesnym (koniec lat 90-tych) internacie „Rolnika”. Zawsze do niego wraca z przyjemnością, dzieląc się doświadczeniami i radami ze współczesną – nie tylko sportową – młodzieżą szkolną.

     Lidia Chojecka – to sportowa duma Siedlec, trzykrotna złota medalistka Halowych Mistrzostw Europy (2005 – 2007), brązowa medalistka mistrzostw świata (1997 – 2006), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney 2000 i Atenach 2004, wielokrotna mistrzyni i rekordzistka Polski.

                                                                                

                                                                                       Piotr Buczek, Zdzisław Stefanoff