>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 20 guests and no members online

Narodowe Czytanie w naszej szkole

 narodoweczytanie2019

Po raz kolejny nasza szkolna biblioteka włączyła się w ogólnopolską akację Narodowego Czytania. 

W całym kraju czytano wybitne utwory należące do kanonu noweli polskich, które po dzień dzisiejszy nie straciły nic ze swej aktualności.

W tym roku radości ze wspólnego czytania doświadczyła klasa ITŻg. W przeczytanie noweli Marii Konopnickiej pt. „Dym” zaangażowanych było kilku uczniów z tej klasy.

„Dym” to piękny, wzruszający tekst ukazujący wzajemną relację, bezinteresowną miłość matki i syna. Zwięzła forma idzie tu w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością opisu.

Wszyscy czytali z zaangażowaniem, pozostali słuchali z uwagą i skupieniem.

 

Akcja Narodowego Czytania organizowana jest w Polsce po raz ósmy, a jej głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo literatury polskiej, potrzeba dbałości o polszczyznę i wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. 

„(…) piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wartości” – powiedział patronujący akcji prezydent Polski pan Andrzej Duda.

 

Akcję zorganizowali nauczyciele bibliotekarze pani Aneta Kalinowska i pani Milena Rozbicka we współpracy z polonistką – panią Magdaleną Chojecką.

 

A. Kalinowska