>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 45 guests and one member online

  • taki

Klasa I LO8 na spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”

biblioteka19
Uczniowie z klasy I LO8 uczestniczyli spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”, które odbyło się w dniu 30 września w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele bibliotekarze p. Aneta Kalinowska i p. Milena Rozbicka.
O tym niezwykłym języku opowiedział pan Robert Kamiński przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów.
Młodzież dowiedziała się m. in. o początkach esperanto, jego pomysłodawcy, zaletach płynących z nauki tego języka, sposobach uczenia się, kongresach esperantystów, a nawet poznała kilka słówek w esperanto, alfabet i wymowę. 
Spotkanie uświadomiło nam znaczenie pasji w życiu człowieka, potrzebę własnego rozwoju i poznawania języków obcych, które szerzej otwierają nas na świat, innych ludzi, nowe kultury i narodowości. Dzięki esperanto możliwe jest zawieranie bliskich kontaktów z obcokrajowcami, poznawanie różnych krajów i kultur.
Esperanto szybko zdobyło zwolenników w innych krajach, gdyż jego nauka jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku innych języków obcych. Kto wie, może język ten stanie się kiedyś językiem międzynarodowym?
A. Kalinowska