Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Nabór do projektu "Droga do Sukcesu"

logo power 

OGŁOSZENIE

Od dnia 2 listopada 2017 r. rozpoczyna się nabór kolejnych grup do Projektu „DROGA DO SUKCESU”- staże zagraniczne dla uczniów klas technicznych we Włoszech i Portugalii.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 24 października 2017r.

o godzinie 10 00 w sali audiowizualnej.

Zapraszamy młodzież z klas II i III Technikum.

Nasz staż w Spoleto

Nasz staż w Spoleto upływa do tej pory na systematycznej pracy w przydzielonych nam placówkach, zgodnych z kierunkami kształcenia. Pomimo wysokich temperatur, młodzież nie narzeka i dzielnie radzi sobie tak z upałem jak i z powierzonymi im zadaniami. Monitorowałyśmy stażystów w ich miejscach pracy. W sobotę w dniu wolnym od pracy nasi podopieczni wraz z nami podjęli z powodzeniem próbę zdobycia najwyższego szczytu w Spoleto -Monteluco.

Pozdrawiamy.

Kopiuj z DSCN0775 zdjęcia

Pozdrowienia ze słonecznej Portugalii

Mieszkamy w kampusie. Z noclegu i wyżywienia oraz atrakcji kampusowych jesteśmy bardzo zadowoleni. Młodzież jest zorganizowana i pracowita, co udało nam się sprawdzić podczas staży w firmach. Uczniowie wypowiadają się bardzo pochlebnie na temat pracodawców, współpracowników i miejsc pracy. We wtorek i sobotę mieliśmy dobrze zorganizowane wycieczki turystyczno - krajoznawcze, jako forma wypoczynku oraz poznania historii i kultury Portugalii. Mamy wspaniałą atmosferę, sympatyczną obsługę i doskonałą opiekę. 
Pozdrawiamy ze słonecznej Portugalii
 
Uczniowie wraz z opiekunami
ZSP Nr 4 w Siedlcach 

Informacja o projekcie DROGA DO SUKCESU

Projekt

DROGA DO SUKCESU

Nr projektu 2016-1-PL-01-KA-102-023744

Od 1 grudnia 2016  r.  w  ZSP Nr 4 realizowany jest projekt staży zagranicznych finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).          

W ramach projektu 64 uczniów z naszej szkoły z klas technicznych o specjalnościach: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności wyjedzie na 3-tygodniowe staże zagraniczne. Projekt będzie realizowany przez 2 lata.  W roku szkolnym 2016/2017 na staże wyjadą dwie grupy: jedna do Włoch i jedna do Portugalii. Takie same grupy wyjadą na staże w roku szkolnym 2017/2018. Każda z grup będzie liczyła 16 stażystów z 2 opiekunami.

Celem głównym projektu jest przygotowanie uczestników do pomyślnego startu na rynku pracy.

Cele pośrednie to poszerzenie kwalifikacji zawodowych i  językowych uczestników.

            Każdy z uczestników projektu przed wyjazdem na staż odbędzie przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne. Uczestnicy po zakończeniu udziału w projekcie otrzymają dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje: certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu językowego, certyfikaty odbycia stażu wystawione przez zagranicznych partnerów projektu i dokumenty Europass Mobilność potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe honorowany na terenie UE.

 

Wszystkie koszty związane z  udziałem w projekcie są finansowane  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny  Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

 

 

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do projektu "DROGA DO SUKCESU"

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (osoba ucząca się)

do projektu DROGA DO SUKCESU o numerze 2016-1-PL01-KA102-023744 w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

Czytaj więcej: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do projektu "DROGA DO SUKCESU"