>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 42 guests and no members online

ERASMUS+ listy zakwalifikownych

Znalezione obrazy dla zapytania: erasmus+ logo

Listy osób zakwalifikowanych do wyjazdów stażowych w ramach programu ERASMUS+ zostały wywieszone w gablocie przy sali nr 8. Link do list został równiez przesłany przez dziennik.

 

Agnieszka Affek-Starczewska

ERASMUS+ spotkanie organizacyjne

Znalezione obrazy dla zapytania: erasmus+ logo"

Spotkanie organizacyjne uczestników projektu odbędzie się 3 lutego 2020r. (poniedziałek) w sali audiowizualnej o godzinie 13.05 (długa przerwa).

Obecność jest obowiązkowa, ponieważ dotyczy miejsc staży.

Spotkanie osób zakwalifikowanych w programie ERASMUS+

http://zspnr4.com.pl/pr/images/logo_sta%C5%BCe_sposobem_na_sukces.png

Spotkanie osób wstępnie zakwalifikowanych do wyjazdu odbędzie się 7 listopada 2019r. (czwartek)

o godzinie 13.05 w sali audiowizualnej.

Agnieszka Affek-Starczewska

Lista osób zakwalifikowanych w projekcie ERASMUS+

http://zspnr4.com.pl/pr/images/logo_sta%C5%BCe_sposobem_na_sukces.png

 

Informuję, że w gablocie przy sali nr 8 została wywieszona lista osób, które zakwalifikowały sie do udziału w projekcie "STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES". Lista obejmuje zarówno osoby z listy podstawowej jak i rezerwowej i jest ułożona alfabetycznie.

Dodatkowo link do listy zostanie wysłany do każdego ucznia, który złożył deklarację udziału w projekcie.

Informacje dotyczace liczby uzyskanych punktów i rankigu są dostępne  u koordynatora projektu.

Agnieszka Affek-Starczewska

Nabór do programu „STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES” 2019/2020

http://zspnr4.com.pl/pr/images/logo_sta%C5%BCe_sposobem_na_sukces.png

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego

w Siedlcach

 

STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES

Nr projektu: 2018-1-PL01-KA102-047570

 

projekt zagranicznych staży zawodowych finansowany ze środków programu  ERASMUS+

W ramach projektu 64 uczniów naszej szkoły z klas technikum kształcący się w zawodach:

technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik technologii żywności i technik agrobiznesu – weźmie udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech i w Portugalii.

Celem głównym tak pomyślanego projektu jest przygotowanie uczestników do pomyślnego startu na rynku pracy. Złożą się na niego cele szczegółowe projektu: umożliwienie uczestnikom podwyższenia kwalifikacji zawodowych i językowych oraz kompetencji osobistych; rozwinięcie i utrwalenie międzynarodowego wymiaru kształcenia praktycznego w naszej szkole.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym go do wyjazdu na staż. Na kurs złożą się zajęcia przygotowania pedagogicznego, językowego (50-godzinny kurs języka angielskiego) i kulturowego. Po ich zakończeniu uczestnicy wyjadą na staże. Stażyści, podzieleni na dwie 16 - osobowe grupy, odbędą staże we Włoszech (pierwsza grupa) i w Portugalii (druga grupa) na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. Dwie kolejne grupy odbędą staże po roku, na przełomie marca i kwietnia 2020 r. Z każdą grupą wyjedzie dwóch opiekunów szkolnych.

Każdy z uczestników dostanie certyfikat odbycia kursu językowego i certyfikat odbycia zajęć przygotowania kulturowego i pedagogicznego – oba wystawione przez szkołę; certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską/portugalską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass-Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe - honorowany na terenie całej Unii Europejskiej, a także dokumenty Europass-CV i Europass-Paszport Językowy.

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie

 

NABÓR WNIOSKÓW DO 25 PAŹDZIERNIKA 2019r.

 

 

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie tj. kurs językowy, pedagogiczny i kulturowy, przelot, pobyt wraz z wyżywieniem, ubezpieczenie, koszty organizacji stażu są finansowane ze środków programu ERASMUS+

STPOTKANIE INFORMACYJNE

 

logo staże sposobem na sukces

 

 

 

 

 Zapraszamy uczniów II, III i IV klas technicznych zainteresowanych wyjazdem na staże zagraniczne

w ramach projektu:

STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES

na spotkanie informacyjne, które odbędzie się

w środę 25 września 2019 r. o godzinie 12.20

w sali audiowizualnej.

Wyprawa na Monteluco

monteluco2019 1
 
Kolejna wycieczka grupy włoskiej (7 kwietnia 2019 r.) tym razem na szczyt mierzącej blisko 800 m. góry. Zaakcentowana jest ona potężnym, stalowym krzyżem, widocznym z uliczek Spoleto. Prowadzi tam stroma, kamienista ścieżka, z której roztacza się niepowtarzalny, malowniczy widok na dolinę Spoleto, Zamek Rocca i Ponte delle Torri. Oto kilka zdjęć z wyprawy.
 
Pozdrowienia
Opiekunowie i Stażyści

Muzeum Archeologiczne w Spoleto

Dnia 1 kwietnia 2019 r. zwiedziliśmy (Association Rocca Albornoziana), które znajduje się w zamku Rocca na wzgórzu Spoleto. Z zamku roztacza się przepiękny widok na wzgórza Umbrii oraz na panoramę miasta. Oto kilka zdjęć z wyprawy.
roca 2019
Pozdrowienia z Włoch
Opiekunowie i Stażyści

Wycieczki stażystów - Portugalia

Uczniowie i opiekunowie przebywający na stażu w Portugalii, w miniony weekend wybrali się na dwie całodniowe wycieczki do Guimaraes i Bragi oraz Porto.

portugalia 2019 2

Na szczęście sprzyjała pogoda - było ciepło i słonecznie. Uczestnicy przewędrowali murami zamku Alfonsa I Zdobywcy - pierwszego króla Portugalii, zwiedzili pałac książąt Branaca,  ogrody Pałacu Kryształowego i Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, podziwiali ze statku na rzece Duero mosty oraz położone na stromych zboczach zabytki drugiego co do wielkości miasta Portugali, od którego całe państwo wzięło swa nazwę.

 

Wycieczka stażystów do Rzymu

W sobotę 30 marca 2019 r. stażyści z grupy włoskiej zwiedzili stolicę Włoch - Rzym.

rzym 2019 1

Mieli okazję zrobić sobie zdjęcia przy Colosseum, Forum Romanum, Piazza Venezia, Fontana di Tredi, Piazza di Spagna, Piazza Navona, Pantheonie, Castel sant' Angelo, Piazza di Saint Pietro, Watykanie i Bazylice św.Piotra. Słoneczna pogoda towarzyszyła młodzieży przez cały dzień, a dobry humor nie opuszczał ani na krok. 

Pozdrowienia z Portugalii

portugalia

25 marca grupa szesnastu uczniów uczących się w zawodach Technik Technologii Żywności, Technik Architektury Krajobrazu, Technik Rolnik i Technik Agrobiznesu rozpoczęła 3 - tygodniowy staż w Barcelos w Portugalii. Opiekunami grupy są p. Katarzyna Konopka i p. Ewa Kąkolewska. Wylecieliśmy 23 marca z lotniska w Warszawie wprost do Porto. Pogoda jak widać dopisuje i cieszymy się niezmiernie że udało nam się zwiedzić miasto i wstępnie zapoznać z kulturą i obyczajami tego pięknego regionu.

 

Pozdrawiamy całą społeczność szkolną

Uczniowie i opiekunowie

WYJAZD GRUP STAŻOWYCH. GODZINY I DATY

 

Poniżej podane zostały godziny odjazdu autokarów dla stażystów wyjeżdżających do Portugalii i Włoch:

Grupa portugalska:

Zbiórka pod Nowym Kinem o godz. 13.30

Odjazd 23 marca 2019r (sobota) o godzinie 14.00

  

Grupa włoska:

Zbiórka pod Nowym Kinem o godz. 6.30 (rano)

Odjazd 24 marca 2019r (niedziela) o godzinie 7.00

 

PAMIĘTAJCIE O DOWODACH TOŻSAMOŚCI (DOWÓD LUB PASZPORT)!!!

SPOTKANIE UCZESTNIKÓW STAŻU

Znalezione obrazy dla zapytania erasmus+

 

Spotkanie uczniów wyjeżdżających na staże zagraniczne odbędzie się 18 marca 2019r. o godzinie 11.30 w sali audiowizualnej.

Agnieszka Affek-Starczewska

SPOTKANIE STAŻYSTÓW

Znalezione obrazy dla zapytania Erasmus+

 

Spotkanie uczniów wyjeżdżających na staże zagraniczne oraz ich rodziców (w przypadku uczniów niepełnoletnich)  odbędzie się 13 marca 2019r. o godzinie 14-tej w świetlicy.

 

 

Agnieszka Affek-Starczewska

 

 

Lista osób zakwalifikowanych do projektu "STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES".

Informuję, że w gablocie przy sali nr 8 została wywieszona lista osób, które zakwalifikowały sie do udziału w projekcie "STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES". Lista obejmuje zarówno osoby z listy podstawowej jak i rezerwowej i jest ułożona alfabetycznie. Informacje dotyczace liczby uzyskanych punktów i rankigu są dostępne  u koordynatora projektu.

 

Agnieszka Affek-Starczewska

ERASMUS+ TERMINY SKŁADANIA FORMULARZY ZGŁOSZENIOWYCH

Informacja dla uczniów, którzy chcą wziąć udział w projekcie

"STAŻE SPOSOBEM NA SUKCES".

 

Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy składać do 31 października 2018r. (termin nieprzekraczalny) do koordynatora projektu p. Agnieszki Affek-Starczewskiej.