Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Artykuły

Wyprawa na Monteluco

monteluco2019 1
 
Kolejna wycieczka grupy włoskiej (7 kwietnia 2019 r.) tym razem na szczyt mierzącej blisko 800 m. góry. Zaakcentowana jest ona potężnym, stalowym krzyżem, widocznym z uliczek Spoleto. Prowadzi tam stroma, kamienista ścieżka, z której roztacza się niepowtarzalny, malowniczy widok na dolinę Spoleto, Zamek Rocca i Ponte delle Torri. Oto kilka zdjęć z wyprawy.
 
Pozdrowienia
Opiekunowie i Stażyści

Muzeum Archeologiczne w Spoleto

Dnia 1 kwietnia 2019 r. zwiedziliśmy (Association Rocca Albornoziana), które znajduje się w zamku Rocca na wzgórzu Spoleto. Z zamku roztacza się przepiękny widok na wzgórza Umbrii oraz na panoramę miasta. Oto kilka zdjęć z wyprawy.
roca 2019
Pozdrowienia z Włoch
Opiekunowie i Stażyści

Wycieczka stażystów do Rzymu

W sobotę 30 marca 2019 r. stażyści z grupy włoskiej zwiedzili stolicę Włoch - Rzym.

rzym 2019 1

Mieli okazję zrobić sobie zdjęcia przy Colosseum, Forum Romanum, Piazza Venezia, Fontana di Tredi, Piazza di Spagna, Piazza Navona, Pantheonie, Castel sant' Angelo, Piazza di Saint Pietro, Watykanie i Bazylice św.Piotra. Słoneczna pogoda towarzyszyła młodzieży przez cały dzień, a dobry humor nie opuszczał ani na krok. 

Wycieczki stażystów - Portugalia

Uczniowie i opiekunowie przebywający na stażu w Portugalii, w miniony weekend wybrali się na dwie całodniowe wycieczki do Guimaraes i Bragi oraz Porto.

portugalia 2019 2

Na szczęście sprzyjała pogoda - było ciepło i słonecznie. Uczestnicy przewędrowali murami zamku Alfonsa I Zdobywcy - pierwszego króla Portugalii, zwiedzili pałac książąt Branaca,  ogrody Pałacu Kryształowego i Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, podziwiali ze statku na rzece Duero mosty oraz położone na stromych zboczach zabytki drugiego co do wielkości miasta Portugali, od którego całe państwo wzięło swa nazwę.