>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 127 guests and no members online

 

 

ofedu

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

unnamed

 

„Witaj majowa jutrzenko”

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim w 1791 roku.

Wprawdzie nie obowiązywała zbyt długo ale wprowadzała w myśl ideologii oświecenia trójpodział władzy, nadawała prawa mieszczanom i brała pod opiekę chłopów.

Więcej informacji o pierwszej polskiej konstytucji i innych świętach majowych znajdziecie w prezentacji Dominiki Flisiuk.

Zachęcam do obejrzenia- Agata Kowalczyk

ŚWIĘTA MAJOWE- DOMINIKA FLISIUK 1TK

Nowy numer gazetki

SOPKOLOGO

ZAPRASZMY DO LEKTURY NOWEGO NUMERU SZKOLNEJ GAZETKI

OKE w ZSP Nr 4

W dniu 22 kwietnia 2021 r. z inicjatywy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie w naszej szkole został przeprowadzony test diagnostyczny z języka rosyjskiego dla tegorocznych maturzystów. Uczniowie naszej szkoły, jak również zaproszeni uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa mieli możliwość sprawdzić, jak są przygotowani do egzaminu maturalnego zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Była to swojego rodzaju rozgrzewka przed prawdziwym egzaminem, który już niebawem. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

20210422 091229   20210422 091241                                                                                                Anna Badetko-Bereda

Międzynarodowy Dzień Poezji - podsumowanie.

21 marca w Naszej Szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Poezji. Uczniowie włączyli się w "Wagary z Poezją". Zapraszamy do obejrzenia prezentacji na ten temat.   
dzien poezji

DZIEŃ POEZJI- prezentacja