>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 23 guests and no members online

"Zapal świeczkę za tych, których zabrał los...".

Listopad to szczególny czas- zadumy, refleksji nad kruchością i ulotnością ludzkiego życia, ale także nad ofiarą, jaką na ołtarzu ojczyzny złożyło wielu Polaków, abyśmy mogli żyć  dziś w wolnym kraju. Ten szczególny czas chcieli upamiętnić uczniowie ZSP 4 w Siedlcach, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

Read more: "Zapal świeczkę za tych, których zabrał los...".

Samorząd Uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 20191104 113455

 Nazywam się Justyna Trębicka
Mam 15 lat. Chodzę do klasy 1LO8.
Od 4 lat ćwiczę karate w Akademii Sztuk Walki Jacka Szymańskiego. Moim największym osiągnięciem dotychczas jest III miejsce w Pucharze Świata w karate na Ukrainie.
W wolnym czasie lubię biegać, pływać, tańczyć. Jestem osobą kreatywną i pozytywnie nastawioną do życia. Zwiedziłam już wiele państw, jestem ciekawa świata. Uwielbiam podróżować. Jestem towarzyska, otwarta na nowe znajomości, można mi zaufać.
Czekam na Wasze propozycje dotyczące akcji w naszej Szkole.

20191105 094254

Nazywam się Kacper Kalicki i jestem uczniem klasy II LO. Interesuję się esportem i historią. W wolnym czasie (którego nie mam za dużo) spotykam się ze znajomymi. Chętnie biorę udział w rekonstrukcjach bitew z okresu II wojny światowej.
Jestem kreatywny i zaradny, chętnie pomagam każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Lubię też brać udział i organizować ciekawe inicjatywy, więc mam nadzieję, że jako Przewodniczący Szkolnego Samorządu będę mógł się wykazać. Dlatego, jeżeli masz jakiś pomysł, przyjdź- zapraszam, razem możemy więcej.

"Łączka i inne miejsce poszukiwań"

20191015 13120220191015 131956

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". Te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecają uczniom klas 1LOg i 1LO8, którzy w bieżącym roku szkolnym przystąpili do projektu edukacyjnego "Łączka i inne miejsce poszukiwań". Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimu totalitarnego.

Read more: "Łączka i inne miejsce poszukiwań"

„Lasy dla klimatu”

Lasy dla klimatu

Uczniowie z klas 1TKg, 1TK8, 2TK i 3TK 19 października wzieli udział w interesującej prelekcji, która została wygłoszona w ramach XXI Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach

przez Pana Mariusza Błasiaka,

Naczelnika Wydziału Koordynacji Projektów Rozwojowych

Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

K.Bukowska

„Szkoła pamięta”

Ostatnie dni października to czas porządkowania grobów i wspominania tych, którzy odeszli. Rozmawiamy o bliskich, których nie ma już wśród nas, zapalamy znicze…

Zdarza się jednak, że część grobów pozostaje nieuprzątnięta. Są to najczęściej mogiły bezimienne, stare i zapomniane…

W tym roku, wpisując się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, uczniowie naszej szkoły postanowili uprzątnąć cmentarz wojskowy, na którym pochowano żołnierzy poległych w czasie wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej, usytuowany przy ul. Cmentarnej. Klasa I TK8 dodatkowo upamiętniła ofiary działań siedleckiego gestapo, zapalając znicz pod tablicą poświęconą pamięci wszystkich pomordowanych.

szkoła pamięta 2019

szkoła pamięta 2019

Rolnik pozyskał nowych Partnerów

86ce1e487fb52224295feff4c7d16450 15 października br. dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach Leszek Rozbicki podpisał umowę z firmą CARSED VOLKSWAGEN – Siedlce dotyczącą prowadzenia praktycznej nauki zawodu dla uczniów z siedleckiego Rolnika.Dzięki życzliwości Zarządu tej prężnie działającej na rynku motoryzacyjnym Spółki, młodzież ucząca się w nowo utworzonym zawodzie tj. technik transportu drogowego, będzie mogła odbywać zajęcia praktyczne w nowoczesnym i świetnie wyposażonym warsztacie samochodowym.Umowę w imieniu firmy CARSED podpisał Pan Krzysztof Lipiński jako Członek Zarządu, a przy jej podpisaniu byli obecni również dwaj pozostali Członkowie Zarządu - Pan Tadeusz Rybałtowski i Pan Jerzy Chełstowski. Podczas tego ważnego dla szkoły wydarzenia był także obecny Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik. Pan Prezydent wyraził wdzięczność dla Zarządu CARSED VOLKSWAGEN za umożliwienie zdobywania wiedzy i umiejętności przez uczniów ZSP Nr 4 pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry pracowników CARSED-Volkswagen. - Być może będą to potencjalni pracownicy po ukończeniu szkoły. – stwierdził Prezydent. Podobną umowę dnia 1 października podpisano z firmą „Ata Car” dla zawodu kierowca mechanik oraz siedlecką Brofakturą dla zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach, troszcząc się o wysoką jakość kształcenia zawodowego, od kilku lat zabiega o pozyskanie nowych i dobrze prosperujących na rynku pracy partnerów, gdzie uczniowie mogą zdobywać umiejętności praktyczne i utrwalać wiedzę, a po zakończeniu nauki znaleźć pracę w zakładzie, który już znają i dobrze w nim funkcjonują.
    W tym zacnym gronie Partnerów siedleckiego Rolnika już są: Mostostal Siedlce i Polimex Mostostal, Drosed, Wierzejki, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Valmont, Dworskie Smaki, Cemhurt i inne.Od dziewięciu lat uczniowie wszystkich klas technicznych wyjeżdżają na staże zagraniczne do Włoch i Portugalii, gdzie także doskonalą swoje umiejętności praktyczne.
8667ec85676b30a2e21f1b094297e10a

   

Jesienne kompozycje

Listopad to czas zadumy, czas spotkania z tymi, którzy odeszli…

Symbolem tego czasu jest światło zniczy zapalanych każdego roku na grobach bliskich. 

Uczniowie z klas 1TKg, 1TK8, 1TM8 pod kierunkiem nauczyciela pani Ewy Wróbel

własnoręcznie przygotowali niecodzienną oprawę dla tego światła.

Zapraszamy do galerii:)