>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 9 guests and no members online

DEKLARACJE MATURALNE - ABSOLWENCI

Informujemy, że absolwenci mogą składać deklaracje maturalne na egzamin w roku szkolnym 2020-2021 do dnia 07 lutego 2021r. Deklaracje można składać również w formie elektronicznej na adres sekretariat@zspnr4.com.pl zgodnie ze wzorem deklaracji 1a (załączniki tutaj).

 

Bardzo prosimy o wpisanie w temacie wiadomości - deklaracja maturalna.

Przypominamy, że absolwent ma obowiązek wniesienia opłaty za każdy egzamin, do którego przystępuje po raz trzeci. Obowiązek opłaty dotyczy także osób, które zamierzają przystąpić do egzaminu dodatkowego na poziomie rozszerzonym –tego samego, który zadeklarowali w poprzednich latach, ale nie przystąpili do niego.

Światowy Dzień Wolontariatu

 

caritas siedlce

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi"

św. Jan Paweł II


Drodzy Wolontariusze,
5 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariatu, w tym trudnym dla wszystkich czasie zachęcam popatrzcie wokół siebie. Być może trzeba komuś potrzebującemu zrobić zakupy, może pomóc w codziennych pracach, a może tylko i aż tylko, posiedzieć i wysłuchać.
Wolontariat jest dla ludzi, którzy są wrażliwi na innych, a przede wszystkim nie lubią się nudzić, chcą nie tylko przeżyć życie ale też nadać mu ten szczególny, głębszy wymiar.

Zachęcam spróbujcie nawet jeśli się wahacie.

Czasem warto zaryzykować.

s. Jolanta Kaczyńska 

Szkoła do Hymnu

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych włącza się w akcję MEN "Szkoła do Hymnu" i 10 listopada o godz. 11:11 odśpiewa "Mazurka Dąbrowskiego".  W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii odśpiewamy hymn on-line za pomocą komunikatorów internetowych.

Szkola do hymnu 2020

 


UWAGA DYŻURY!!!

BIBLIOTEKA SZKOLNA - poniedziałek- piątek (14:00-16:00)

PSYCHOLOG - poniedziałek, wtorek (14:00-16:00)

PEDAGOG SZKOLNY- środa, czwartek (14:00-16:00)

 

Łączka i inne miejsca poszukiwań – rekrutacja do projektu

Zapraszamy chętnych uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Łączka i inne miejsca poszukiwań”.

Celem projektu jest wspieranie wychowania patriotycznego i przywiązania do „małych ojczyzn”, kształtowanie postaw empatii wobec ofiar systemów totalitarnych, poszanowania dla życia ludzkiego oraz rozbudzanie ciekawości badawczej poprzez poznawanie warsztatu pracy historyków, archiwistów, genetyków i archeologów.
Dotychczasowe trzy edycje odbywały się w formule comiesięcznych spotkań, podczas których uczestnicy projektu mieli okazję spotkać się ze specjalistami biorącymi udział w poszukiwaniach nieznanych miejsc pochówku. Tegoroczna edycja 2020/2021 ze względu na obostrzenia związane z pandemią będzie wyglądała nieco inaczej. Możliwe są dwie ścieżki uczestnictwa w projekcie.
Ścieżka 1 będzie polegała na pracy grup projektowych z nauczycielem. Każda z grup będzie otrzymywała od koordynatora w kolejnych miesiącach (od listopada 2020 do marca 2021) pakiet złożony z materiału edukacyjnego, wprowadzającego młodzież w tematykę poszukiwań i zadania do wykonania w ciągu miesiąca. Kolejny pakiet otrzymują te zespoły, które zapoznały się z poprzednio otrzymanym materiałem edukacyjnym i przesłały wykonane zadanie na adres mailowy koordynatora regionalnego.
Ścieżka 2 oznacza zajęcia w trybie zdalnym na żywo.
Zgłoszenia uczniów, którzy chcą wziąć udział w projekcie przyjmuje pani Magdalena Chojecka i pan Robert Ossowski.