>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 54 guests and no members online

Dzień Edukacji Narodowej 2019

DZIEN EDUKACJI 2019 m1

DZIEN EDUKACJI 2019 1 m2

DZIEN EDUKACJI 2019 2 m3

16 października obchodziliśmy jedno z najważniejszych dla szkolnej społeczności świąt – Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, na której wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły. Uczniowie z kl. I LO8, I TŻ8 oraz III ZB zaprezentowali, przygotowany pod kierunkiem p. Barbary Gryciuk, program artystyczny pt. „Mój nauczyciel – mój mistrz”, za pośrednictwem którego pragnęli wyrazić swoją wdzięczność za trud włożony w ich wychowanie, za dar nauki i cierpliwe, wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. Druga część akademii miała charakter humorystyczny. Młodzież zaprezentowała „przedmiotową listę przebojów”, której kolejne „hity” dedykowane były nauczycielom poszczególnych przedmiotów.

zdjęcia również na FB szkoły

 

 

"Nieznajomość prawa szkodzi"

20191009 123755a

O znaczeniu tych słów mogli przekonać się 9 października uczniowie klas 1 LOg i 1TŻg, którzy pod opieką p. Małgorzaty Dobosz i p. Magdaleny Chojeckiej wybrali się do Sądu Rejonowego w Siedlcach. Podczas spotkania pani sędzia Monika Jaszczuk-Orzyłowska przybliżyła młodzieży zasady funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Wiele miejsca poświeciła na zwiększenie świadomościowi prawnej młodych ludzi, poprzez przytaczanie spraw, jakie były rozpatrywane na salach sądowych. Uczniowie mogli przymierzyć togi, zasiąść za stołem sędziowskim oraz zwiedzić pomieszczenia sądowe i sale rozpraw.
Serdecznie dziękujemy za niezwykle cenne informacje i życzliwe przyjęcie Pani Sędzi.

O G Ł O S Z E N I E

Dnia 16 października br. (środa) o godz. 1310
po 6. godzinie lekcyjnej odbędzie się akademia

z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Do udziału w akademii zapraszam wszystkich pracowników pedagogicznych

i niepedagogicznych

oraz delegacje klas uczniów ZSP Nr 4.

Klasa I LO8 na spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”

biblioteka19
Uczniowie z klasy I LO8 uczestniczyli spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”, które odbyło się w dniu 30 września w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele bibliotekarze p. Aneta Kalinowska i p. Milena Rozbicka.
O tym niezwykłym języku opowiedział pan Robert Kamiński przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów.
Młodzież dowiedziała się m. in. o początkach esperanto, jego pomysłodawcy, zaletach płynących z nauki tego języka, sposobach uczenia się, kongresach esperantystów, a nawet poznała kilka słówek w esperanto, alfabet i wymowę. 
Spotkanie uświadomiło nam znaczenie pasji w życiu człowieka, potrzebę własnego rozwoju i poznawania języków obcych, które szerzej otwierają nas na świat, innych ludzi, nowe kultury i narodowości. Dzięki esperanto możliwe jest zawieranie bliskich kontaktów z obcokrajowcami, poznawanie różnych krajów i kultur.
Esperanto szybko zdobyło zwolenników w innych krajach, gdyż jego nauka jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku innych języków obcych. Kto wie, może język ten stanie się kiedyś językiem międzynarodowym?
A. Kalinowska

Zbiórka

Informujemy, że  w dniach 21-28 października  w naszej szkole odbędzie się zbiórka dla fundacji "Viva gryzonie" i "Okienko życia dla królików i gryzoni". Zbieramy dobrze zbilansowaną karmę, przysmaki i ściółkę dla gryzoni. Wszelkie ingormacje dotyczące zbiórki znajdują się na plakacie  w wejściu do szkoły. Nie bądźmy potworami i pozwólmy im żyć. Wszelkie fanty prosimy znosić do sali nr.38

 

Samorząd szkolny.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019

DSCN3879

edj2019small1

26 września 2019r. w naszej szkole świętowaliśmy w Europejski Dzień Języków Obcych. Nasi uczniowie, utalentowani wokalnie, uczcili ten dzień biorąc udział w Koncercie Piosenek Obcojęzycznych. Ze sceny w świetlicy szkolnej usłyszeliśmy piosenki w różnych językach: angielskim, rosyjskim, niemieckim, polskim, a nawet koreańskim. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za przygotowanie wspaniałego wydarzenia muzycznego.

                                                                                                                                                             Organizatorzy

Wystawa "Poznaj grzyby unikniesz zatrucia"

Messaging1570452231967

Dnia 4 pażdziernika klasa 3Zb kucharz pod opieką p.Katarzyny Konopki odwiedziła wystawę

"Poznaj grzyby unikniesz zatrucia". Jest ona organizowana w dniach 3 - 18 pażdziernika 2019r.

w godzinach 8.00-14.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach.

Wystawa obejmuje  63 atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzyby świeże, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego.

Okazy prezentowane są w otoczeniu drzewek, krzewów i innych elementów runa leśnego, które tworzą niepowtarzalną atmosferę lasu.

Całość wzbogacona jest planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania. Podczas wystawy prezentowany jest film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA !!!