>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 24 guests and no members online

DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Dzień bez papierosa - zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto obchodzone 31 maja, mające na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.

Na Świecie każdego roku ponad 7 milionów ludzi umiera z powodu palenia tytoniu. Używanie tytoniu jest groźne dla każdego, niezależnie od płci, wieku, rasy czy pochodzenia kulturowego.

Przynosi choroby, cierpienie i śmierć.

 

papieros

,,Zagospodarowanie i segregacja odpadów’’ - KONKURS

Światowy dzień ochrony środowiska

 

 Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska  

zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły

do wzięcia udziału

w  konkursie  na  projekt  ulotki lub plakatu 

,,Zagospodarowanie  i  segregacja  odpadów’’

 

Read more:  ,,Zagospodarowanie  i  segregacja  odpadów’’ - KONKURS

Konsultacje dla Maturzystów

Drodzy maturzyści,

Poniżej  harmonogram konsultacji z przedmiotów maturalnych, jednocześnie prosimy o zapoznanie się z procedurami tych konsultacji.

Maturzyści - harmonogram

Procedury

Konkurs fotograficzny „Książka w obiektywie”

Zachęcamy do udziału w konkursie bibliotecznym pt. „Książka w obiektywie”.

Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia z książką w roli głównej promującego czytelnictwo.
Praca powinna być wizualizacją pasji czytania książek jako formy spędzania wolnego czasu.Stwórz oryginalne zdjęcie, które zainspiruje innych do czytania książek,

uruchom swoją wyobraźnię, poszukaj ciekawej scenerii, 

zadbaj o estetykę i efekt wizualny, wykaż się kreatywnością i umiejętnościami

stosowania technik fotograficznych.

Read more: Konkurs fotograficzny „Książka w obiektywie”

100 urodziny Karola Wojtyły

 

Papież

 Sto lat temu, 18 maja 1920 r., urodził się Karol Wojtyła, arcybiskup metropolita krakowski, Biskup Rzymu, Papież Jan Paweł II; filozof, poeta, święty Kościoła Katolickiego.Jako papież Karol Wojtyła odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedził 132 kraje. W Polsce był 9 razy, w tym również w naszym mieście.Jan Paweł II wiele serca poświęcał młodzieży, studentom i młodym małżeństwom. Wycieczki w góry, na narty, obozy na łonie natury służyły mu zbliżeniu ludzi do Boga.Do młodzieży w Polsce, a potem na całym świecie mówił:

"Odkrycie Chrystusa to najpiękniejsza przygoda waszego życia".

Święto Konstytucji 3-go Maja

    W tym roku nietypowo obchodziliśmy kolejną , 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 -go Maja , która powstała w 1791 r. Ten ważny dla nas dokument przetrwał w świadomości Narodu pomimo wielu historycznych zawirowań . Bardzo dziękuję wszystkim Uczennicom ZSP NR 4, które narysowały plakaty poświęcone Konstytucji i wzięły tym samym udział w wirtualnym projekcie.

Read more: Święto Konstytucji 3-go Maja

FOMO i e-uzależnienia wśród nastolatków

Obecnie nastolatków dotyka wiele uzależnień związanych z Internetem np. hazard online, uzależnienie od gier, czy zakupoholizm oraz uzależnienie od mediów społecznościowych. Około 12% nastolatków w Polsce nadużywa Internetu. Poważne nadużywanie Internetu powodujące szkody dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Aż 21% osób w wieku 15 - 24 lata doświadcza uzależnienia od korzystania z telefonu oraz mediów społecznościowych a 1/3 polskich nastolatków nie wyobraża sobie życia bez telefonu. FOMO czyli lęk przed odłączeniem jest często występującym zjawiskiem wśród młodzieży.

Read more: FOMO i e-uzależnienia wśród nastolatków