>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 25 guests and no members online

Ślubowanie klas pierwszych

ślubowanie

Dnia 27 września 2019 roku świętowaliśmy przyjęcie pierwszoklasistów do grona naszej społeczności szkolnej.
Klas pierwszych jest w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo, aż 11 po klasie ósmej i po gimnazjum.

Jedenaście osób - przedstawicieli klas pierwszych ślubowało na sztandar szkoły właściwą postawę, naukę i pracę.

Mottem przewodnim uroczystości było hasło: "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" - to opinia potomnych o Patronie naszej Szkoły Królu Kazimierzu Wielkim.
Wy też zmieniajcie świat wokół siebie, oczywiście na lepszy - życzyli starsi koledzy.
Bądźcie jak On mądrzy, dzielni, gospodarni, miłujcie prawdę i sprawiedliwość.
Na zakończenie uroczystości utalentowane muzycznie Koleżanki: Natalia Jzdebska, Magdalena Bareja i Karolina Maciejuk wyśpiewały dedykacje muzyczne:

"Żyj z całych sil i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam"... w piosence "Do kołyski" z repertuaru zespołu "Dżem'
i "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy... z piosenki "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty.
Powodzenia Drodzy Pierwszoklasiści!

 

 

p.Bożena Wojciechowska

Wizyta nauczycieli z Litwy

LITWACollage2019

W dniach 6-8 września 2019 roku w naszej szkole na zaproszenie Dyrekcji gościliśmy Delegację Nauczycieli z Litwy, na czele z Zenonasem Alekna - Dyrektorem Szkoły UTENOS REGIONINIS PROFESINIO MOKYMO CENTRAS w mieście Utena. Kontakt i wstępna współpraca nawiązana została przez panią M. Szymaniuk-Kruk jeszcze podczas stażu w Portugalii wiosną.
Goście zapoznali się z naszą szkołą i miastem. W sobotę rano zachwycali się rozmachem „XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym”. Pojechaliśmy też na wspólną wycieczkę do Warszawy. Otrzymaliśmy zaproszenie do Uteny. Mamy nadzieję na dalszą, głęboką współpracę, wymianę doświadczeń i wymianę międzyszkolną młodzieży w ramach projektu.
Przekazując pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły, przekazali nam tradycyjny, słodki upominek litewski – dwa wysokie sękacze.

Narodowe Czytanie w naszej szkole

 narodoweczytanie2019

Po raz kolejny nasza szkolna biblioteka włączyła się w ogólnopolską akację Narodowego Czytania. 

W całym kraju czytano wybitne utwory należące do kanonu noweli polskich, które po dzień dzisiejszy nie straciły nic ze swej aktualności.

Read more: Narodowe Czytanie w naszej szkole

Nasz projekt w budżecie obywatelskim miasta Siedlce

Niewiele czasu zostało na głosowanie w budżecie obywatelskim miasta Siedlce. Oczywiście namawiamy serdecznie do głosowania na projekt zagospodarowania terenu Domu Nad Stawami opracowany przez naszych uczniów - "Ogród marzeń"budżetobywatelski

XXVI Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

DSC 1002 pp

XXVI Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym już za nami. Jak co roku nasza szkoła zaprezentowała swoje stoisko wśród 500 innych wystawców. Prezentowaliśmy aktualną ofertę edukacyjną oraz prace naszych uczniów. Jak zwykle nasze stoisko odwiedzało wiele osób, które darzą naszą placówkę sympatią.

 

LISTA PODRĘCZNIKÓW

Poniżej znajdują się linki do wykazu podręczników kształcenia ogólnego.

Podręczniki do kształcenia zawodowego zostaną podane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów na początku roku szkolnego.

Lista podręczników jest również widoczna po zalogowaniu kandydata na jego profilu w systemie naboru. 

I klasy po gimnazjum (liceum i technikum)

I klasy po szkole podstawowej (liceum i technikum)

Branżowa szkoła 1-go stopnia 

Klasy starsze

Lista podręczników dla klas starszych jest kontynuacją nauczania w klasie pierwszej w roku szkolnym 2018/2019. Uczniowie klas starszych będą mogli nabyć podręczniki  również na kiermaszu, który odbędzie się w naszej szkole na początku roku szkolnego.

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy 5.09.2019 1p

W dniu 5 września 2019r. uczniowie z klas 2,3 i 4 TK uczestniczyli wraz z opiekunami p. Katarzyną Syczewską i p. Kamilą Bukowską w wycieczce dydaktycznej do Warszawy. Program wyjazdu obejmował Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu „Zieleń to życie” oraz zwiedzanie ogrodów na dachach. Uczestnicy poznali także styl ogródów barokowych na przykładzie założenia przy zespole pałacowo-parkowym w Wilanowie. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła piękna pogoda i dobry humor. Wyjazd zaliczamy do udanych:)