>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 38 guests and no members online

ARTYKUŁ W BUDOWIE

STRONA W BUDOWIE

Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową!!!

4 uczennice z klasy 2TK wraz z opiekunem p. Katarzyną Syczewską przystąpiły do konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Celem konkursu było poszerzenie świadomości poruszania się po internecie i uzyskanie nowych cyfrowych kompetencji. Uczennice przygotowały post (treść i grafikę) oraz hasło kampanii w mediach społecznościowych. Wspólna praca zespołu zaowocowała wygraniem mobilnej pracowni komputerowej dla naszej szkoły. Pracownia składa się z 16 laptopów z oprogramowaniem, przenośnej szafy do ich przechowywania i zasilania oraz interaktywnego monitora.

Drużyna SK

Zespół konkursowy: (od lewej) Weronika Adamiak, Paulina Jedlińska, Amelia Strzała, Weronika Lewandowska.

Katarzyna Syczewska

Narodowe czytanie "Nad Niemnem" w naszej szkole

 

 3. a Narodowe

Każdego roku nasza szkolna biblioteka włącza się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania objętą patronatem Prezydenta Polski. Tegoroczną lekturą była najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem” – jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Read more: Narodowe czytanie "Nad Niemnem" w naszej szkole

II Rajd z cyklu - wrześniowe rowerowanie.

rajd01 

Tym razem 21 września w sile 26 pełnych zapału uczestników pod opieką K.Skolimowskiej, M.Sobolewskiego, L.Lisiewicza i R.Ossowskiego ruszyliśmy do muzeum ziemiaństwa w Dąbrowie. Słońce, lekki wiaterek i falujący teren sprzyjał wykręcaniu kilometrów. Jechaliśmy mało uczęszczanymi drogami i polnymi duktami. Pierwszy postój zrobiliśmy w Mordach gdzie na odrestaurowanym rynku w towarzystwie urokliwej fontanny odpoczęliśmy łapiąc dech na dalszą drogę. Zaopatrzenie, kiełba, pajdy chleba i musztarda były już z nami. Dalsza droga przebiegała lekko opadającym terenem, noga wszystkim podawała. Tym razem nikomu nie odpadła korba lub pedał ani nie skończył się łańcuch. Także dzika zwierzyna zdawała się omijać nas z daleka. Popychani lekkim wiatrem mknęliśmy w stronę Przesmyk gdzie pod remizą strażacką dokonaliśmy spontanicznej rekrutacji do naszej szkoły wśród miejscowej młodzieży. W fajnej atmosferze dotarliśmy do muzeum gdzie czekało na Nas już ognisko ( wielkie dzięki dla gospodarzy ) Zwiedziliśmy muzeum, wysłuchaliśmy ciekawej muzealnej lekcji a pozostały czas spędziliśmy przy ognisku. Żarty, śmiechy jak rzekł jeden z uczestników " takie rzeczy tylko na rajdzie" Droga powrotna to wiatr we włosach i frajda z połykanych kilometrów. Wielu biło swoje życiówki i zaciskało kciuki na kierownicy dociskając pedały. Przejechaliśmy ok. 75 może 80 km. Kto by to liczył. Wszak nie kilometry były najważniejsze ale atmosfera, wzajemne poznanie się i spędzenie czasu w malowniczej scenerii dworku i zespołu parkowego w doborowym towarzystwie. Do następnego razu.

Read more: II Rajd z cyklu - wrześniowe rowerowanie.

Kiermasz podręczników - ZAPRASZAMY!

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

 

Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w sali gimnastycznej

w dniu 13 września (środa).

Młodzież klas pierwszych przychodzi o godz. 9.40 pod opieką nauczyciela, z którym w tym czasie ma lekcje.

Uczniowie ze starszych klas, którzy będą mieli podręczniki do sprzedania

powinni sami zwolnić się u nauczycieli.

Pozostałe klasy zapraszamy na kiermasz w godz. 10.40-11.25

Osoby, które będą chciały kupić bądź sprzedać podręcznik powinny się same zwolnić u nauczycieli.

Ceny zakupu podręczników uzgadniają kupujący i sprzedający pomiędzy sobą.

Uczniowie kupujący podręczniki powinni posiadać ich listę zgodnie z wykazem

podanym przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

"Zwolnieni z teorii"

„Trasowiczka” Olimpiady Zwolnieni z Teorii w naszej szkole. Mieliśmy dzisiaj przyjemność spotkać się z przedstawicielką Fundacji Zwolnieni z Teorii. Klasy 2 TWe i 1 LOb oraz przedstawiciele 2 LOb mieli okazji wysłuchać Wiktorii Wojciechowskiej, która zrealizowała dwa projekty w ramach Zwolnionych z Teorii, a dzisiaj już jako studentka, podzieliła się z nami swoimi wrażeniami. Dlaczego więc warto zacząć działać? Zwolnieni z Teorii to Olimpiada inne niż wszystkie. Uczniowie przez cały projekt korzystają z platformy do tworzenia własnych projektów społecznych. Otrzymujesz praktyczne wskazówki, które prowadzą Cię krok po kroku przez realizację Twojego projektu. Wiedzę wykorzystujesz w praktyce - nawiązujesz partnerstwa, uczysz się pracy w zespole, tworzysz harmonogram i budżet. Każdy, kto zrealizuje swój projekt, zostaje finalistą i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania. A jak się postarasz, otrzymujesz “Złote Wilki” - nagrody dla najlepszych projektów w Polsce. Kto podejmie wyzwanie w tym roku?

 

378105187 277133631802909 3794325116410092015 n