Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego 9

>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 44 guests and no members online

Koncert "THE ELEMENTS" w ramach projektu edukacyjnego!

Jest nam niezmiernie miło zaprosić wszystkich Państwa na koncert naszego szkolnego zespołu "The Elements" w ramach projektu ŁAP KULTURĘ.

Szczegóły poniżej:

 

0YbPesqp

Mistrzowie języka angielskiego na Kazikach

FB IMG 1710354433830

Mistrzowie angielskiego – szkolne Kaziki i Be the Best. ZSP nr 4 w Siedlcach. 

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się 3 konkursy z języka angielskiego.

Z okazji szkolnych Kazików odbył się konkurs wiedzy o patronie w języku angielskim „King Casimir the Great”. I miejsce zajęła Julia Płatkowska (4TK), II miejsce Karolina Romańska (2Twe), a III miejsce Daria Wrona (3LO).

Następnie uczniowie wzięli udział w quizie na platformie Kahoot, przygotowanym w języku angielskim. I miejsce zajął Damian Ambroziak (5TM8), II miejsce przypadło Aleksowi Welsyngowi (5TK8), natomiast III miejsce Amelii Michalak (1Lob).

29 lutego br. odbył się szkolny etap Międzyszkolnego Turnieju Językowego „Be the Best”. Uczniowie wykazywali się wiedzą na temat historii, kultury i geografii Stanów Zjednoczonych. I miejsce zajął Kacper Sidor (1LOa), II miejsce Julia Gibek (1LOa), a III miejsce Miłosz Łempicki (1LOa). Cała trójka stworzy drużynę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w trakcie międzyszkolnego etapu, który odbędzie się pod koniec maja w ZSP nr 3.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Małgorzata Dobosz, Monika Mackiewicz, Dorota Socik, Konrad Chromiński

Wyniki Międzyszkolnego konkursu plastyczno-historycznego "Atrakcyjny Kazimierz" 2024

Mamy przyjemność ogłosić wyniki w Międzyszkolnym konkursie plastyczno-historycznym "Atrakcyjny Kazimierz" w ZSP Nr 4 w Siedlcach w ramach Dnia Patrona - Kaziki 2024.
Decyzja była trudna, a licznie przesłane prace bardzo różnorodne i ciekawe. Kapituła wybrała spośród nich trzy miejsca na podium oraz trzy wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za kreatywne podejście do tematu i poświęcony czas.

 

wyniki nowe 2024FB IMG 1710348894114FB IMG 1710348905658

KADECI ZSP 4 ŚLUBUJĄ POD NOWYM SZTANDAREM

8 marca b. r. siedlecki „Rolnik” - Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach zyskał nowy sztandar (poprzedni sztandar nosił jeszcze imię „Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych”), a obecna pierwsza, licealna klasa mundurowa złożyła uroczyste ślubowanie – już na nowy sztandar!

Te dwie połączone, ważne uroczystości były powodem zaproszenia do szkoły m. in. prezydenta miasta Siedlce p. Andrzeja Sitnika, przedstawicieli Rady Miasta, duszpasterstwa nauczycielskiego, Uniwersytetu w Siedlcach oraz dowództwa siedleckich formacji wojskowych, policyjnych, straży pożarnej, więziennictwa i innych, związanych z mundurem i służbą, do której przygotowują się uczniowie - kadeci ZSP nr 4.

Poświęcenie sztandaru oraz jego przekazanie – przez Radę Rodziców - na użytek społeczności szkolnej ZSP nr 4 zbiegło się z uwieńczeniem 12-letnich starań o utworzenie - na bazie istniejącej już w „Rolniku” klasy mundurowej – Oddziału Przygotowania Wojskowego certyfikowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Stąd – tak uroczysty wymiar ślubowania (oraz wręczenia stopnia kadeta klasy I) uczniom pierwszej klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego IX LO w Siedlcach, powołanego w strukturze ZSP nr 4 od września 2023r.

W tym miejscu warto przypomnieć ludzi i instytucje, którzy przyczynili się do powstania tej szczególnej klasy w siedleckiej placówce z ulicy Bema: Sławomira Szadorskiego – nieżyjącego już szkoleniowca klas mundurowych, Irka Chodowca - prezesa Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ o/ Siedlce, Jana Łopucha - szefa oddziału siedleckiego Związku Polskich Spadochroniarzy. Ponadto: szefostwa 18 Dywizji Zmechanizowanej, 18 Siedleckiego Batalionu Dowodzenia, Wojskowego Centrum Rekrutacji, komendantów siedleckiej straży pożarnej, policji, czy dyrekcję Zakładu Karnego.

Klasy o profilu mundurowym, na bazie których utworzono we wrześniu 2023r. oddział przygotowania wojskowego, funkcjonowały w IX Liceum Ogólnokształcącym ZSP nr 4 już od roku szkolnego 2011/2012. W tym czasie szkoła nawiązała współpracę – oprócz instytucji wymienionych wcześniej - z Wojskową Komendą Uzupełnień (obecnie: WCR w Siedlcach), 5. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Fundacją Na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”, Stowarzyszeniem „Strzelec”. Podpisano stosowne umowy i honorowe patronaty.

Stąd – na przełomie ostatnich, kilkunastu lat - częsty, bezpośredni kontakt uczniów klas mundurowych „Rolnika” z przedstawicielami i środowiskami krajowych służb mundurowych, co zaowocowało też zgodą Ministerstwa Obrony Narodowej na utworzenie ukierunkowanego oddziału przygotowania wojskowego. Swoją wagę miały tu coroczne wyjazdy szkoleniowe klasy mundurowej do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, wyjazdy finansowane – w ramach oficjalnego patronatu (i przy pomocy prezesa, gen. Stanisława Woźniaka) - przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.

Uczniowie ZSP nr 4 mieli też okazję spotykać się z emerytowanymi żołnierzami elitarnej 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno – Desantowej, słynnymi komandosami ze Związku Polskich Spadochroniarzy, mogli przymierzyć umundurowanie bojowe, czy „przymierzyć” się do broni strzeleckiej. Spotykano się z czynnymi żołnierzami 1.Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie Wesołej, młodzież mogła dowiedzieć się też, jak wygląda żołnierskie życie na misjach pokojowych – w Iraku, Afganistanie, byłej Jugosławii, Syrii, Bliskim Wschodzie.

Podobny program szkoleniowy miały również wizyty uczniów w jednostce wojskowej garnizonu siedleckiego („Dni Otwartych Koszar”), siedzibach Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Zakładu Karnego. Poznawano tu specyfikę pracy, zasady naboru i wymagania stawiane kandydatom. Zdobywano pewność, że przyszły zawód związany będzie ze służbą mundurową.

tekst: P. Buczek

zdjęcia: M. Przytuła

 

IMG 5944a  IMG 5986a  IMG 5998a

Rozpuść włosy i naciśnij na pedał- inauguracja sezonu rowerowego.

Rozpuść włosy i naciśnij na pedał- inauguracja sezonu rowerowego.

 

W czwartek 7 marca w sile 13 pełnych zapału cyklistów pod opieką fajnych chłopaków Pawła, Maćka i Roberta zainaugurowaliśmy wiosenne rowerowanie. Lekko smagani mrożnym powietrzem ruszyliśmy doliną Liwca. Pomimo zapewnień o sprawnym sprzęcie już na opłotkach Siedlec pękła pierwsza linka i posłuszeństwa odmówiły hamulce. Szybki serwis i dalej w drogę. Noga podawała więc kilometry połykaliśmy z każdym promieniem wschodzącego słońca. Co jakiś czas ukazywał się nam meandrujący Liwiec i jego wiosenne rozlewiska. Sielankową atmosferę brutalnie przerwała kolejna awaria- odpadł pierwszy pedał. Serwis, tretytka i dalej bezdrożami przed siebie " pchamy rowery". Słoneczny dzień, drące się i kołujące nad nami ptactwo, przechadzające się po moczarach niespiesznym krokiem czaple wszystkich wprawiały w dobry nastrój. Naszym celem była urokliwa położona nad Liwcem Wólka Proszewska gdzie w stanicy kajakowej czekał na Nas niezwykle sympatyczny i gościnny gospodarz. Przy ognisku, gorącej herbacie i kiełbie z pajdą chleba spędziliśmy czas snując plany na wiosnę. W drodze powrotnej nie zabrakło technicznych niespodzianek. Dwie opony polizały się, popieściły i koło w ósemkę scentrowane z biciem w każdą możliwą stronę. Na szczęście serwisowo byliśmy przygotowani. W wybornych humorach wracaliśmy póżnym popołudniem. Jeszcze tylko jedno koło które stanęło niemiłosiernie zgrzytając i równie nagle ożyło i już dobiliśmy do bazy. Podziękowania dla dzielnych cyklistów i do następnego razu.

 

17100579420451710057942080

 

Read more: Rozpuść włosy i naciśnij na pedał- inauguracja sezonu rowerowego.

Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Mózgu!