>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 34 guests and no members online

Cześć i chwała BOHATEROM!

20200302 120357

1 MARCA obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy 1LO8 i 1LOg, biorący udział w realizowanym przez Szkołę projekcie „Łączka i inne miejsca poszukiwań”, przygotowali pod opieką pani Magdaleny Chojeckiej montaż słowno- muzyczny poświęcony pamięci Naszych Bohaterów.

Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, najwierniejsi obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach, nazywani "zaplutymi karłami reakcji..." . Tak wielu spośród nas nic nie wie o ich historii…

Read more: Cześć i chwała BOHATEROM!

XXIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej ,,Kamień Wiary”

 

                          5

28 lutego w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się XXIX Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej ,,Kamień Wiary”.

W Finale Turnieju wystąpiła Karolina Maciejuk z klasy I TŻ 8. Karolina reprezentowała naszą szkołę w kategorii ,,Poezja Śpiewana”. Serdecznie gratulujemy uczennicy udziału w tym prestiżowym konkursie, talentu i umiejętności artystycznych, które zaprezentowała podczas występu.

Już wkrótce, bo 10 marca w Sali Białej znów będzie można usłyszeć Karolinę. Uczennica wystąpi w koncercie zespołu ,,Niekompletni” jako wokalistka debiutująca.

Życzymy kolejnych sukcesów!

3

Słodkie Kaziki za pasem.

SlodkieKaziki2020b

Dzień Języka Ojczystego w naszej Szkole.

Bo błąd w mowie – to jak plama tłusta i brzydka na fotografii matki, którą kochasz, to jak niestarannie przyszyta łata na ubraniu, w którym idziesz w gościnę. Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język się smuci, choruje, gdy ludzie źle nim mówią.

Janusz Korczak

 Z okazji Dnia Języka Ojczystego (21 lutego) w naszej Szkole w dniu 6 lutego 2020 r. odbyło się "Biegające Dyktando" zorganizowane przez panią Magdalenę Chojecką i panią Anetę Kalinowską. Zadaniem uczniów było jak najwierniejsze i bezbłędne zapisanie oryginalnego tekstu. Jedna osoba miała przeczytać fragment dyktanda w bibliotece, a następnie podyktować go koleżance/ koledze w świetlicy. Uczniowie podeszli do tego zadania niezwykle ambitnie, ale najważniejsza była dobra zabawa.

20200206 100124

Read more: Dzień Języka Ojczystego w naszej Szkole.

Konkurs FOTOPOŁOWY 2020

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez UPH w Siedlcach.

fotopłowy

strona konkursu