>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 6 guests and no members online

„Szkoła do hymnu!”

 

IMG 4362

W piątek, 8 listopada, nasza Szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu!”. Cała społeczność szkolna o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewania 4-zwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

"11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju" – napisał w liście do dyrektorów szkół minister Dariusz Piontkowski.

Read more: „Szkoła do hymnu!”

Warsztaty filmowe i spacer po Powązkach w ramach projektu "Łączka"

20191107 155228
Uczniowie klas 1LOg i 1LO8 w dniu 07.11. 2019 pod opieką pani Magdaleny Chojeckiej wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Łączka i inne miejsca poszukiwań" realizowanego przez naszą szkołę. Tym razem młodzież uczestniczyła w warsztatach poświęconych temu, jak nakręcić film. Była to okazja, aby wymienić się spostrzeżeniami z rówieśnikami z innych szkół na terenie Mazowsza, którzy także realizują projekt. To niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcia dostarczyły fachowej wiedzy, ale także sprzyjały wymianie doświadczeń i refleksji.

Read more: Warsztaty filmowe i spacer po Powązkach w ramach projektu "Łączka"

Konkurs ZUS

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Młodzież klas 4TK, 4TW, 3TŻ i 2 LO, pod czujnym okiem koordynatora pani Małgorzaty Dziendzikowskiej, przygotowuje się do Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny już niebawem, w grudniu. Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów. Powodzenia! 
KLIKNIJ A UZYSKASZ DOSTĘP DO MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH

Samorząd Uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 20191104 113455

 Nazywam się Justyna Trębicka
Mam 15 lat. Chodzę do klasy 1LO8.
Od 4 lat ćwiczę karate w Akademii Sztuk Walki Jacka Szymańskiego. Moim największym osiągnięciem dotychczas jest III miejsce w Pucharze Świata w karate na Ukrainie.
W wolnym czasie lubię biegać, pływać, tańczyć. Jestem osobą kreatywną i pozytywnie nastawioną do życia. Zwiedziłam już wiele państw, jestem ciekawa świata. Uwielbiam podróżować. Jestem towarzyska, otwarta na nowe znajomości, można mi zaufać.
Czekam na Wasze propozycje dotyczące akcji w naszej Szkole.

20191105 094254

Nazywam się Kacper Kalicki i jestem uczniem klasy II LO. Interesuję się esportem i historią. W wolnym czasie (którego nie mam za dużo) spotykam się ze znajomymi. Chętnie biorę udział w rekonstrukcjach bitew z okresu II wojny światowej.
Jestem kreatywny i zaradny, chętnie pomagam każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Lubię też brać udział i organizować ciekawe inicjatywy, więc mam nadzieję, że jako Przewodniczący Szkolnego Samorządu będę mógł się wykazać. Dlatego, jeżeli masz jakiś pomysł, przyjdź- zapraszam, razem możemy więcej.

"Łączka i inne miejsce poszukiwań"

20191015 13120220191015 131956

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości". Te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecają uczniom klas 1LOg i 1LO8, którzy w bieżącym roku szkolnym przystąpili do projektu edukacyjnego "Łączka i inne miejsce poszukiwań". Projekt poświęcony jest poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimu totalitarnego.

Read more: "Łączka i inne miejsce poszukiwań"

"Zapal świeczkę za tych, których zabrał los...".

Listopad to szczególny czas- zadumy, refleksji nad kruchością i ulotnością ludzkiego życia, ale także nad ofiarą, jaką na ołtarzu ojczyzny złożyło wielu Polaków, abyśmy mogli żyć  dziś w wolnym kraju. Ten szczególny czas chcieli upamiętnić uczniowie ZSP 4 w Siedlcach, włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta".

Read more: "Zapal świeczkę za tych, których zabrał los...".