>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 19 guests and no members online

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

PC040031

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Stypendia przyznano 42 uczniom z rejonu siedleckiego w tym 15 z terenu Miasta Siedlce.

Nagrody i dyplomy wręczyli Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Prezydent Siedlec – Andrzej Sitnik, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Mazowieckiego – Adam Skup oraz ks. dr Paweł Kindracki – wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej. W trakcie siedleckiej gali występ artystyczny zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

Read more: Stypendia Prezesa Rady Ministrów

MATURA PRÓBNA - INFORMACJA

Matury próbne odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • język polski - 17 grudnia (wtorek) – godzina 8.30
  • matematyka – 18 grudnia (środa) – godzina 8.30

Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna

Czas trwania – 170 minut

Uczniowie klas maturalnych przychodzą do szkoły na godzinę 8.00, a po skończonych egzaminach wracają na zajęcia.

Nie obowiązuje strój galowy.

POZOSTAŁE KLASY MAJA ZAJĘCIA ZGODNIE Z PLANEM

"Mikołajkowy turniej piłki siatkowej"

mikołajki 2019 zsp4 3

W dniu 6 grudnia 2019r. odbył się międzyklasowy "Mikołajkowy turniej piłki siatkowej". W turnieju brały udział trzy zespoły. Uczniowie grali z dużym zaangażowaniem. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 1TWg, drugie miejsce 3TK + 3TŻ oraz trzecie miejsce 4TW.

 

Gratulujemy uczestnikom:)

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Zapraszamy do galerii

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

zus

 

W dniu 2 grudnia 2019 odbyła się Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. W pierwszym etapie - szkolnym wzieło udział 47 uczniów z klas: 4TK, 4TW, 3TŻ oraz 2LO. Realizowana była pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Read more: OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

13 FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH SPUTNIK NAD WISŁĄ.

received 472902433354621received 612925195913266

 

28 listopada pod opieką P. Bożeny Wojciechowskiej i P. Moniki Jóźwik uczniowie klas 2LO, 3TK, 4TŻ, 1TK8, 1LO8, 1LOg, 1TWg wybrali się do Warszawy na 13 FESTIWAL FILMÓW ROSYJSKICH SPUTNIK NAD WISŁĄ. Uczestnicy wycieczki mieli okazję wysłuchać wykładu Artura Zaborskiego na temat kinematografii rosyjskiej oraz obejrzeć maraton filmowy składający się z następujących pozycji:
„Lecą żurawie”, reż. Michaił Kałatozow, 1957 r.
„Drogi tato”, reż. Michaił Roschodnikow, 2019 r.
„Ołówek”, reż. Natalia Nazarowa, 2019 r.
Klasyka kina radzieckiego jak i współczesne filmy rosyjskie wywarły na naszych uczniach duże wrażenie i spotkały się z pozytywnymi komentarzami. Za rok chętnie jeszcze raz się wybierzemy.

Wycieczka do "Polmosu"

Polmos wycieczka3

 

 5 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 3 TŻ - kierunek Technik technologii żywności udali się pod opieką p. Ewy Kąkolewskiej i p. Mileny Andrzejczyk do zakładu „Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek”.

Główny technolog opowiedział o historii zakładu oraz zapoznał uczniów z metodami wytwarzania produktów. Podbijają one nie tylko rynek naszego regionu, ale również całego świata, gdyż 80% produktów eksportowane jest do USA. Nie każdy wie, że to właśnie z Podlasia pochodzą korzenie tradycji gorzelniczej, a także składniki używane do produkcji tych mocnych trunków.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, a także laboratorium zakładowego. Po wycieczce część uczniów wyraziła chęć odbycia w tym miejscu praktyk zawodowych, miejmy nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, gdyż jest to zakład z wieloletnią tradycją i ogólnoświatowym zasięgiem.

p.Andrzejczyk Milena i p.Kąkolewska Ewa

 

Read more: Wycieczka do "Polmosu"