>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 8 guests and no members online

Zbiórka

Informujemy, że  w dniach 21-28 października  w naszej szkole odbędzie się zbiórka dla fundacji "Viva gryzonie" i "Okienko życia dla królików i gryzoni". Zbieramy dobrze zbilansowaną karmę, przysmaki i ściółkę dla gryzoni. Wszelkie ingormacje dotyczące zbiórki znajdują się na plakacie  w wejściu do szkoły. Nie bądźmy potworami i pozwólmy im żyć. Wszelkie fanty prosimy znosić do sali nr.38

 

Samorząd szkolny.

 

Wystawa "Poznaj grzyby unikniesz zatrucia"

Messaging1570452231967

Dnia 4 pażdziernika klasa 3Zb kucharz pod opieką p.Katarzyny Konopki odwiedziła wystawę

"Poznaj grzyby unikniesz zatrucia". Jest ona organizowana w dniach 3 - 18 pażdziernika 2019r.

w godzinach 8.00-14.00 w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Siedlcach.

Wystawa obejmuje  63 atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, jak również grzyby świeże, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego.

Okazy prezentowane są w otoczeniu drzewek, krzewów i innych elementów runa leśnego, które tworzą niepowtarzalną atmosferę lasu.

Całość wzbogacona jest planszami edukacyjnymi, ilustrującymi różnice między poszczególnymi gatunkami grzybów oraz przedstawiającymi podstawowe zasady ich zbierania. Podczas wystawy prezentowany jest film edukacyjny, dotyczący najbardziej znanych grzybów jadalnych i trujących oraz reguł grzybobrania. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ODWIEDZANIA !!!

Klasa I LO8 na spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”

biblioteka19
Uczniowie z klasy I LO8 uczestniczyli spotkaniu pt. „Esperanto, nie tylko hobby”, które odbyło się w dniu 30 września w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.
Wycieczkę zorganizowali nauczyciele bibliotekarze p. Aneta Kalinowska i p. Milena Rozbicka.
O tym niezwykłym języku opowiedział pan Robert Kamiński przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów.
Młodzież dowiedziała się m. in. o początkach esperanto, jego pomysłodawcy, zaletach płynących z nauki tego języka, sposobach uczenia się, kongresach esperantystów, a nawet poznała kilka słówek w esperanto, alfabet i wymowę. 
Spotkanie uświadomiło nam znaczenie pasji w życiu człowieka, potrzebę własnego rozwoju i poznawania języków obcych, które szerzej otwierają nas na świat, innych ludzi, nowe kultury i narodowości. Dzięki esperanto możliwe jest zawieranie bliskich kontaktów z obcokrajowcami, poznawanie różnych krajów i kultur.
Esperanto szybko zdobyło zwolenników w innych krajach, gdyż jego nauka jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku innych języków obcych. Kto wie, może język ten stanie się kiedyś językiem międzynarodowym?
A. Kalinowska

Wizyta nauczycieli z Litwy

LITWACollage2019

W dniach 6-8 września 2019 roku w naszej szkole na zaproszenie Dyrekcji gościliśmy Delegację Nauczycieli z Litwy, na czele z Zenonasem Alekna - Dyrektorem Szkoły UTENOS REGIONINIS PROFESINIO MOKYMO CENTRAS w mieście Utena. Kontakt i wstępna współpraca nawiązana została przez panią M. Szymaniuk-Kruk jeszcze podczas stażu w Portugalii wiosną.
Goście zapoznali się z naszą szkołą i miastem. W sobotę rano zachwycali się rozmachem „XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym”. Pojechaliśmy też na wspólną wycieczkę do Warszawy. Otrzymaliśmy zaproszenie do Uteny. Mamy nadzieję na dalszą, głęboką współpracę, wymianę doświadczeń i wymianę międzyszkolną młodzieży w ramach projektu.
Przekazując pozdrowienia dla wszystkich nauczycieli i uczniów naszej szkoły, przekazali nam tradycyjny, słodki upominek litewski – dwa wysokie sękacze.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2019

DSCN3879

edj2019small1

26 września 2019r. w naszej szkole świętowaliśmy w Europejski Dzień Języków Obcych. Nasi uczniowie, utalentowani wokalnie, uczcili ten dzień biorąc udział w Koncercie Piosenek Obcojęzycznych. Ze sceny w świetlicy szkolnej usłyszeliśmy piosenki w różnych językach: angielskim, rosyjskim, niemieckim, polskim, a nawet koreańskim. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom za przygotowanie wspaniałego wydarzenia muzycznego.

                                                                                                                                                             Organizatorzy

Narodowe Czytanie w naszej szkole

 narodoweczytanie2019

Po raz kolejny nasza szkolna biblioteka włączyła się w ogólnopolską akację Narodowego Czytania. 

W całym kraju czytano wybitne utwory należące do kanonu noweli polskich, które po dzień dzisiejszy nie straciły nic ze swej aktualności.

Read more: Narodowe Czytanie w naszej szkole

Ślubowanie klas pierwszych

ślubowanie

Dnia 27 września 2019 roku świętowaliśmy przyjęcie pierwszoklasistów do grona naszej społeczności szkolnej.
Klas pierwszych jest w tym roku szkolnym wyjątkowo dużo, aż 11 po klasie ósmej i po gimnazjum.

Jedenaście osób - przedstawicieli klas pierwszych ślubowało na sztandar szkoły właściwą postawę, naukę i pracę.

Mottem przewodnim uroczystości było hasło: "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną" - to opinia potomnych o Patronie naszej Szkoły Królu Kazimierzu Wielkim.
Wy też zmieniajcie świat wokół siebie, oczywiście na lepszy - życzyli starsi koledzy.
Bądźcie jak On mądrzy, dzielni, gospodarni, miłujcie prawdę i sprawiedliwość.
Na zakończenie uroczystości utalentowane muzycznie Koleżanki: Natalia Jzdebska, Magdalena Bareja i Karolina Maciejuk wyśpiewały dedykacje muzyczne:

"Żyj z całych sil i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam"... w piosence "Do kołyski" z repertuaru zespołu "Dżem'
i "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy, ważnych jest kilka tych chwil, tych na które czekamy... z piosenki "Dni, których nie znamy" Marka Grechuty.
Powodzenia Drodzy Pierwszoklasiści!

 

 

p.Bożena Wojciechowska