>>>     NASI PARTNERZY     <<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1  


logoAP  moscibrodu   CHODOWIAK zakatek    

 

We have 19 guests and no members online

Mamy to! Jesteśmy w finale- VI edycja projektu "Łączka i inne miejsca poszukiwań"

Nasza szkoła Technikum Nr 4 w Siedlcach zakwalifikowała się do finału VI edycji projektu edukacyjnego „Łączka i inne miejsca poszukiwań”, który odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulujemy młodzieży i opiekunom!
 
zdjecie

laczka

Łączka 2023 w Technikum Nr 4 w Siedlcach

 

 

 

XXIX Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”

346108875 914440146447317 2203177835673450438 n

346032022 921369785858236 5030589762920720455 n

10 maja w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXIX  Ogólnopolski Samorządowy Konkurs Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”.Z przyjemnością informujemy, że jedną z laureatek została uczennica naszej szkoły- Karolina Maciejuk, a wyróżnienie specjalne otrzymał szkolny zespół muzyczny “The Elements” za zorganizowanie m.in. koncertów charytatywnych na rzecz podopiecznych Siedleckiego Domowego Hospicjum dla Dzieci czy koncertu w Domu nad Stawami. Wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym dokonał Prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.Uroczystość uświetnił swoim występem nasz zespół “The Elements” oraz Karolina Maciejuk.Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniały przykład bezinteresownej pomocy i działania na rzecz innych.

GALERIA ZDJĘĆ

KAROLINA MACIEJUK & THE ELEMENTS

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

19 m

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej poprzez wykorzystywanie praw autorskich. Data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii w tym dniu obdarowywano kobiety czerwonymi różami symbolizującymi krew smoka pokonanego przez Świętego Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w formie książek.

W naszej szkole (już po raz trzynasty) z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, odbył się konkurs biblioteczny „Czytanie ze zrozumieniem”, zorganizowany przez p. Anetę Kalinowską, w którym swoje umiejętności w tym roku sprawdziła młodzież z klas ILOa, IILO, IITK, IIITŻ i IVTK8, a I miejsce zajęła Marzena Bieleniewicz z klasy IV TK8.

19 mmm

                             Uczestnicy konkursu „Czytanie ze zrozumieniem” 2023 r.

Pożegnanie Absolwentów 2022/2023

IMG 7855

GALERIA ZDJĘĆ

"Życie składa się z wielu etapów, z których każdy ma początek i koniec, zaczyna się powitaniem, a kończy pożegnaniem” - takimi słowami rozpoczęłą się 28 kwietnia uroczystość pożegnania abslowentów Naszej Szkoły. Świadectwa ukończenia ZSP Nr 4 z rąk Dyrekcji i Wychowawców odebrali uczniowie klas: 4 LO8, 4 TK, 4 TWg, 4 TŻg. Zostały wręczone także nagrody za pracę na rzecz szkoły i godne jej reprezentowanie. Był to czas podsumowań, ale także pięknych słów podziękowań, nie zabrakło chwil wzruszenia czy uśmiechów podczas oglądania filmów przedstawiających niezapomniane chwile spędzone w murach szkoły.

Wszystkim absolwentom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia na maturze oraz sukcesów w dorosłym życiu.

 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

20230415 111709

W tym roku minęła 83 rocznica zbrodni katyńskiej i 13 rocznica katastrofy smoleńskiej.

Aby upamiętnić te wydarzenia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agaty Kowalczyk przygotowali montaż słowno-muzyczno-teatralny.

Rosjanie wiosną 1940 r. zamordowali ok.22 tysięcy polskich obywateli, stanowiących elitę narodu, jego potencjał obronny, intelektualny i twórczy.

Egzekucje trwały od kwietnia do maja 1940 r.

W 2007 roku Sejm RP ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

10 kwietnia 2010 r delegacja polska z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, lecąca na obchody upamiętniające rocznicę zbrodni katyńskiej zginęła w katastrofie lotniczej.

Była to największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach Polskich Sił Powietrznych.

Galeria Zdjęć

Wiwat maj, 3 maj !!!

20230427 123753

Wiwat maj, 3 maj. 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie naszej szkoły uczcili Święto Konstytucji. To już 232 lata minęło odkąd naszym przodkom udało się uchwalić najważniejszy dokument w państwie-konstytucję.

Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa zasadnicza. Wprowadzała ona trójpodział władzy, likwidowała liberum veto, zgubną zasadę zrywającą sejmy oraz wolną elekcję. Rzeczpospolita stała się monarchią konstytucyjną. Twórcami konstytucji byli: Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki, król Stanisław August Poniatowski, Adam Stanisław Krasiński, Stanisław Małachowski, Julian Ursyn Niemcewicz, Scipione Piattoli, Stanisław Kostka Potocki, Kazimierz Nestor Sapieha, Tadeusz Matuszewicz.

Było muzycznie i patriotycznie.

Agata Kowalczyk

GALERIA