>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 19 guests and no members online

Projekt „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

79112255 441479006807272 8354516349195649024 n

 Czego szukamy w archiwach? Odpowiedź na to pytanie zgłębiali podczas spotkania 10.12.2019 r. w ramach projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” uczniowie klasy 1 Log. Po zakończonych warsztatach organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie, dzięki życzliwości pani edukator IPN Michaliny Żelazny, wzięliśmy udział w spacerze edukacyjnym szlakiem Jana Rodowicza „Anody”, Członka Grupy Szturmowej Szarych Szeregów, Żołnierza Batalionu Zośka, uczestnika Powstania Warszawskiego, żołnierza Armii Krajowej, więźnia politycznego w Polsce Ludowej. Poznaliśmy przejmujące fakty z jego życia, które tak wcześnie i brutalnie zostało przerwane. Bardzo poruszyły nas losy tego młodego patrioty, którego postawa życiowa może stanowic wzór do naśladowania dla młodych pokoleń Polaków.

Read more: Projekt „Łączka i inne miejsca poszukiwań”

Kacper w akcji ratowniczej

Kacper 2Dnia 2 grudnia 2019 roku nasz uczeń Kacper Sowiński z kl. 2 TK wziął udział w warsztatach ratowniczych Komendy Miejskej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Akcja miała miejsce na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Szpitala Miejskiego SPZOZ przy ul. Bema 22.

Gratulujemy bohaterskiej postawy!

 

Link do strony Komendy Miejskej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach

Read more: Kacper w akcji ratowniczej

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

PC040031

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2018/2019 zostały wręczone. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 5 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. Stypendia przyznano 42 uczniom z rejonu siedleckiego w tym 15 z terenu Miasta Siedlce.

Nagrody i dyplomy wręczyli Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Prezydent Siedlec – Andrzej Sitnik, Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Mazowieckiego – Adam Skup oraz ks. dr Paweł Kindracki – wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej. W trakcie siedleckiej gali występ artystyczny zaprezentowali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

Read more: Stypendia Prezesa Rady Ministrów

OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

zus

 

W dniu 2 grudnia 2019 odbyła się Olimpiada o Ubezpieczeniach Społecznych. W pierwszym etapie - szkolnym wzieło udział 47 uczniów z klas: 4TK, 4TW, 3TŻ oraz 2LO. Realizowana była pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Read more: OLIMPIADA O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

MATURA PRÓBNA - INFORMACJA

Matury próbne odbędą się zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • język polski - 17 grudnia (wtorek) – godzina 8.30
  • matematyka – 18 grudnia (środa) – godzina 8.30

Miejsce egzaminu – sala gimnastyczna

Czas trwania – 170 minut

Uczniowie klas maturalnych przychodzą do szkoły na godzinę 8.00, a po skończonych egzaminach wracają na zajęcia.

Nie obowiązuje strój galowy.

POZOSTAŁE KLASY MAJA ZAJĘCIA ZGODNIE Z PLANEM

Wycieczka do "Polmosu"

Polmos wycieczka3

 

 5 grudnia 2019 r. uczniowie z klasy 3 TŻ - kierunek Technik technologii żywności udali się pod opieką p. Ewy Kąkolewskiej i p. Mileny Andrzejczyk do zakładu „Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek”.

Główny technolog opowiedział o historii zakładu oraz zapoznał uczniów z metodami wytwarzania produktów. Podbijają one nie tylko rynek naszego regionu, ale również całego świata, gdyż 80% produktów eksportowane jest do USA. Nie każdy wie, że to właśnie z Podlasia pochodzą korzenie tradycji gorzelniczej, a także składniki używane do produkcji tych mocnych trunków.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych, a także laboratorium zakładowego. Po wycieczce część uczniów wyraziła chęć odbycia w tym miejscu praktyk zawodowych, miejmy nadzieję, że prośba zostanie pozytywnie rozpatrzona, gdyż jest to zakład z wieloletnią tradycją i ogólnoświatowym zasięgiem.

p.Andrzejczyk Milena i p.Kąkolewska Ewa

 

Read more: Wycieczka do "Polmosu"

"Mikołajkowy turniej piłki siatkowej"

mikołajki 2019 zsp4 3

W dniu 6 grudnia 2019r. odbył się międzyklasowy "Mikołajkowy turniej piłki siatkowej". W turnieju brały udział trzy zespoły. Uczniowie grali z dużym zaangażowaniem. Pierwsze miejsce wywalczyła klasa 1TWg, drugie miejsce 3TK + 3TŻ oraz trzecie miejsce 4TW.

 

Gratulujemy uczestnikom:)

 

Nauczyciele wychowania fizycznego

Zapraszamy do galerii