>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

We have 34 guests and no members online

Mamy szkolnego Mistrza Czytania!

mistrzczytania2019 

W dniu 18 listopada 2019 roku odbyła się V edycja międzyklasowego konkursu bibliotecznego pt. „Mistrz Czytania” zorganizowanego przez panią Anetę Kalinowską i panią Milenę Rozbicką. 

W konkursie wzięli udział chętni uczniowie z klas I LOg, I TŻg, I TWg, I TM8, I LO8, I TK 8, II TŻ, III TK i III LO. Każdy z uczestników (miał za zadanie przeczytać jak najpiękniej potrafi przygotowany przez siebie fragment prozy (około 2 min.) przed widownią (uczniami z klas I TM8 i III TK). 

Read more: Mamy szkolnego Mistrza Czytania!

"ZWOLNIENI Z TEORII" dla maturzystow ZSP NR4

 
2
W piątek-15 listopada br odbyło się spotkanie dotyczące Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w której uczniowie biorą udział, poprzez zrobienie projektów społecznych. Fundacja Zwolnieni z Teorii stworzyła program dla tegorocznych maturzystów, którzy robiąc projekt w tej edycji olimpiady mają okazję dostać się na rozmowy rekrutacyjne w firmach zrzeszonych w ABSL, takich jak Google, Citi, BNP Paribas.

Read more: "ZWOLNIENI Z TEORII" dla maturzystow ZSP NR4 

Program stypendialny „Skrzydła”

Caritas Diecezji Siedleckiej prowadzi nabór do Programu Stypendialnego „Skrzydła”, który ma na celu wsparcie młodzieży w zaspokojeniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie.

Program służy finansowemu i rozwojowemu wsparciu młodzieży, której edukacja jest zagrożona przez trudną sytuacją materialną lub ciężką sytuację losową.

Wsparcie w ramach Programu „Skrzydła” polega na  dofinansowaniu wycieczek, wyjazdów lub wydarzeń kulturalnych. Dzięki udzielonej pomocy uczniowie mogliby  uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne, sportowe lub skorzystać z korepetycji.

Roczna kwota stypendium wynosi 1500zł. Wnioski można składać do 30-ego listopada 2019r.

Więcej informacji na stronie  www.siedlce.caritas.pl

 

Read more: Program stypendialny „Skrzydła”

Konkurs ZUS

Nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Młodzież klas 4TK, 4TW, 3TŻ i 2 LO, pod czujnym okiem koordynatora pani Małgorzaty Dziendzikowskiej, przygotowuje się do Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Etap szkolny już niebawem, w grudniu. Trzymamy mocno kciuki za naszych uczniów. Powodzenia! 
KLIKNIJ A UZYSKASZ DOSTĘP DO MATERIAŁÓW POMOCNICZYCH

„Szkoła do hymnu!”

 

IMG 4362

W piątek, 8 listopada, nasza Szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu!”. Cała społeczność szkolna o symbolicznej godz. 11:11 odśpiewania 4-zwrotkowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

"11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju" – napisał w liście do dyrektorów szkół minister Dariusz Piontkowski.

Read more: „Szkoła do hymnu!”

Warsztaty filmowe i spacer po Powązkach w ramach projektu "Łączka"

20191107 155228
Uczniowie klas 1LOg i 1LO8 w dniu 07.11. 2019 pod opieką pani Magdaleny Chojeckiej wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Łączka i inne miejsca poszukiwań" realizowanego przez naszą szkołę. Tym razem młodzież uczestniczyła w warsztatach poświęconych temu, jak nakręcić film. Była to okazja, aby wymienić się spostrzeżeniami z rówieśnikami z innych szkół na terenie Mazowsza, którzy także realizują projekt. To niezwykle ciekawe i inspirujące zajęcia dostarczyły fachowej wiedzy, ale także sprzyjały wymianie doświadczeń i refleksji.

Read more: Warsztaty filmowe i spacer po Powązkach w ramach projektu "Łączka"