>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie...

Ze względu na proces wydawniczy i nową Podstawę programową wykaz podręczników do klas pierwszych zostanie podany w II połowie sierpnia.Będzie również możliwość odkupienia podręczników podczas kiermaszu na początku września.

ŻYCZENIA NA KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”

Seneka

Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie!

Żegnamy nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Zaczęliśmy go standardowo – w szkole, a zakończyliśmy w zaciszu Waszych pokoi, które niespodziewanie dla wszystkich stały się także klasami lekcyjnymi.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, miałaby dziś miejsce tradycyjna akademia –byłby uroczysty apel, a Wy, ubrani na galowo, osobiście odebralibyście nagrody, wyróżnienia oraz świadectwa.

Niestety, jest inaczej…

Wierzymy jednak, że wkrótce wrócimy do normalności, że będzie dobrze…

Zanim to jednak nastąpi, pragniemy już dziś życzyć Wam:

zdrowia, wytrwałości, siły, przestrzeni do odpoczynku i niezapomnianych wakacyjnych wrażeń…

Dziękujemy Wam za wspólne zdobywanie doświadczeń związanych z nauką zdalną.

Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom szkoły

dziękujemy za pracę i oddanie, za pokazanie Uczniom naszej szkoły,
że porażki mogą czegoś pożytecznego nauczyć,
że trudności, pozwalają odkryć siłę,
że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Udanych wakacji!!!

Konkurs pt. „Książka w obiektywie” rozstrzygnięty!

konkurs biblioteczny Milena R

 

 Konkurs pt. „Książka w obiektywie” rozstrzygnięty!

W trudnym czasie epidemii i nauczania zdalnego nasza biblioteka szkolna nie zaprzestała zachęcania do czytania i przekonywania, że dzięki książkom można się doskonale rozwijać, bawić i miło spędzać wolny czas.
Uczestnicy konkursu pt. „Książka w obiektywie” wykonali wiele ciekawych zdjęć z książką w roli głównej ukazujących swoją pasję do czytania i promujących czytelnictwo.

 

I miejsce w konkursie zajęła Malwina Marciniak z klasy 1LO8,

której fotografia jest najbardziej ciekawa i oryginalna.

 

Serdecznie gratulujemy nagrody, którą wręczymy w nowym roku szkolnym.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zdjęcia. Ich autorzy wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnościami stosowania technik fotograficznych. Wszystkie prace będzie można zobaczyć i podziwiać na wystawie w czytelni jak już wrócimy do szkoły. Być może staną się dla innych inspiracją do czytania.

 

Konkurs zorganizowały panie: Aneta Kalinowska i Milena Rozbicka

OGŁOSZENIE

„Nowoczesne kształcenie szansą na Twój udany debiut na rynku pracy!”

Trzecia grupa -staż 2020 rok

Stażyści projektu

współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Oś Priorytetowa RPO WM 2014-2020 X Edukacja dla rozwoju regionu; Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe; Poddziałanie 10.3.1 Doskonalenie zawodowe uczniów; Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

W trakcie trwania wakacji lipiec-sierpień, 23 osoby,uczniowie Technikum Nr 4 w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach, zdobędą wiedzę, nabędą umiejętności z zakresu programów stażowych, przygotowanych przez nauczycieli specjalistów na podstawie programów nauczania i w porozumieniu z Pracodawcami, odbywając staż w zakładach pracy oraz ukończą specjalistyczne bezpłatne kursy, nadające uprawnienia.

Technik architektury krajobraz- dziesięć osób, technik technologii żywności-dziesięć osób i technik rolnik - trzy osoby to zawody, w których uczniowie naszej szkoły kształcąc się teoretycznie i praktycznie, poznają pracę i organizację zakładów, zgodnie z kierunkiem kształcenia.

Zakładami, które przyjęły naszych stażystów są: Cemhurt Sp. z o.o., z siedzibą w Siedlcach; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach; Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Krzysztof Sieczkiewicz z siedzibą w Zbuczynie; Valmont Polska, z siedzibą w Siedlcach; Zakład Mięsny „Wierzejki” J. M. Zdanowscy Spółka jawna, z siedzibą w miejscowości Płudy;

Spotkanie organizacyjne przed rozpoczęciem stażu odbędzie się

w dniu 29 czerwca 2020 roku o godz. 12.00 w świetlicy szkolnej.

Proszę o zabezpieczenie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi oraz o zachowanie reżimu sanitarnego (maseczki/ przyłbice, dezynfekcja dłoni przed wejściem do szkoły/rękawiczki; własne przybory do pisania), wejście główne do szkoły.

Szkolny koordynator projektu

Małgorzata Szymaniuk-Kruk

Konkurs z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska - WYNIKI

ZUO logo12 czerwca 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Celem było zaprojektowanie ulotki lub plakatu o tematyce ,, Zagospodarowanie i segregacja odpadów. Wybór najciekawszych prac nie był prosty. Komisja nagrodziła 5 prac w tym 2 wyróżnienia. Ocenie podlegała jakość prac , staranność wykonania, kreatywność, oraz zastosowaniem różnorodnych technik i materiałów.

Konkurs cieszyły się dużym zainteresowaniem szczególnie w pierwszych klasach.


I miejsce Czorniej Patrycja 1 LO
II miejsce Wielgórska Natalia 1 LO 8
III miejsce Dmowska Justyna 1 TK 8

Wyróżnienie: Nasiłowska Karolina 1 TŻ 8, Plichta Karolina 1 TK 8

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Wszystkie projekty ulotek i plakatów zostaną zamieszczone w szkolnej gazetce. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się po powrocie do szkoły.
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z. o. o w Siedlcach za bardzo miłą współpracę i ufundowanie nagród dla naszych uczniów.

p.Magda Pastor

p.Mirosław Przytuła