>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Sputnik?

15 listopada 2018 roku chętna, ucząca się języka rosyjskiego młodzież - 19 osób z klas: 1 LO, 3 LO, 2 TAK, 3 TAK i 4 TŻ uczestniczyło w Festiwalu Filmów Rosyjskich w Warszawie - "XII SPUTNIK NAD POLSKĄ". Obejrzeli trzy filmy: "Ostatni bohater", "Zaklęty w smoka', "Lili".

sputnik1

Czym jest SPUTNIK? Sputnik to nie tylko festiwal filmów rosyjskich, ale także święto kultury rosyjskiej. W Polsce organizowany jest od 12 lat i stał się największym i najbardziej reprezentatywnym przeglądem kina rosyjskiego na świecie. W ciągu 10 dni, co roku w listopadzie można zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się w kinematografii rosyjskiej na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Naprawdę warto wybrać się na "SPUTNIK"!

Bożena Wojciechowska

Konkurs Gwiazdkowy

Zapraszamy do udziału w konkursie "Gwiazdki i śnieżynki na Boże Narodzenie"

Szczegóły na plakacie poniżej.

sniezynki

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów 2018

Gratulujemy naszym uczennicom, Joannie Hapunowicz i Natalii Zdańkowskiej, które dnia 4 grudnia br. odebrały dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  stypendystki premiera

Stypendium jest przyznawane od 1997 roku i jest nagrodą  dla młodzieży, uczącej się w szkołach umożliwiających uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole. 

W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się czternastu uczniów z siedleckich szkół.

Mikołajki 2018

6 grudnia,  dzień zwany Mikołajkami był dla naszych uczniów zaangażowanych w wolontariacie okazją do sprawienia przyjemności podopiecznym  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach. Odwiedziliśmy sąsiadującą placówkę rozdając własnoręcznie wykonane na zajęciach praktycznych ciasteczka. Uczniowie i pracownicy SOSW mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy Św. Mikołaj i wspólnie zaśpiewać kolędy, z czego chętnie korzystali. Radosne uśmiechy przekonały nas o tym, że było warto wstać z przysłowiowej kanapy.

Radosne uśmiechy zobaczyliśmy również na twarzach nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły.

mikolajki 6

Zdjęcia na FB szkoły

Finał zbiórki środków czystości dla podopiecznych noclegowni

W środę 5 grudnia - Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, nasi wolontariusze przekazali do Caritas zebrane w szkole środki czystości, które zostaną przekazane podopiecznym noclegowni w Siedlcach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się ofiarnością!

zbiorka 2018 4