>>>NASI PARTNERZY <<<

logo new male5(1) osm sieldce1

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

RADA PEDAGOGICZNA 19 LUTEGO 2019r.

Dnia 19 lutego br. (wtorek) o godz. 1505 odbędzie się zebranie Rady pedagogicznej w sali audiowizualnej.

Temat:

1. Analiza pracy szkoły za I semestr (sprawozdania z pracy zespołów przedmiotowych, kół zainteresowań itd.).

2. Sprawy różne.

Warsztaty z trenerem Amnesty International

Pokój może panować tylko tam, gdzie respektowane są prawa człowieka, gdzie ludzie mają zapewnione wyżywienie oraz gdzie jednostki i narody są wolne.

XIV Dalajlama

 amnesty3

W dniu dzisiejszym (10.01, czwartek) 13 uczniów i uczennic z klasy IILO wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez Amnesty International. Ich tematem były prawa człowieka i sensybilizacja skutków hejtu w sieci.

Dwugodzinne spotkanie poprowadził trener AI, p. Filip Jach.

Dzięki jego otwartości i entuzjazmowi nasza grupa szybko przełamała pierwsze lody, bardzo aktywnie brała udział w grach edukacyjnych proponowanych przez młodego aktywistę i szczerze reagowała na stawiane przez niego tezy.

Czytaj więcej: Warsztaty z trenerem Amnesty International

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej 2019

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału

w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

Etap szkolny olimpiady odbędzie się w dniu 10 stycznia 2019 r. o godzinie 10.00 w Sali nr 50.

Więcej informacji o olimpiadzie, zakres materiału i literatura na stronie internetowej : www.ekoolimpiada.pl

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje p. Małgorzata Pawlonka  (sala 50) do 09  stycznia 2019 r.

WIGILIA I JASEŁKA

Dnia 20 grudnia br. (czwartek) na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędą się „Jasełka”. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami przychodzą do sali gimnastycznej na przedstawienie.

Lekcje w tym dniu będą skrócone od czwartej godziny:

4 1040 - 1105
5 1110 - 1135
6 1140 - 1205
7 1210 - 1235
8 1240 - 1305
       
       
       
       

Wigilia szkolna odbędzie się w budynku internatu o godz. 1330, na którą zapraszam Pracowników Pedagogicznych i Niepedagogicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 .

Sputnik?

15 listopada 2018 roku chętna, ucząca się języka rosyjskiego młodzież - 19 osób z klas: 1 LO, 3 LO, 2 TAK, 3 TAK i 4 TŻ uczestniczyło w Festiwalu Filmów Rosyjskich w Warszawie - "XII SPUTNIK NAD POLSKĄ". Obejrzeli trzy filmy: "Ostatni bohater", "Zaklęty w smoka', "Lili".

sputnik1

Czym jest SPUTNIK? Sputnik to nie tylko festiwal filmów rosyjskich, ale także święto kultury rosyjskiej. W Polsce organizowany jest od 12 lat i stał się największym i najbardziej reprezentatywnym przeglądem kina rosyjskiego na świecie. W ciągu 10 dni, co roku w listopadzie można zobaczyć wszystko to, co wydarzyło się w kinematografii rosyjskiej na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Naprawdę warto wybrać się na "SPUTNIK"!

Bożena Wojciechowska

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów 2018

Gratulujemy naszym uczennicom, Joannie Hapunowicz i Natalii Zdańkowskiej, które dnia 4 grudnia br. odebrały dyplomy Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  stypendystki premiera

Stypendium jest przyznawane od 1997 roku i jest nagrodą  dla młodzieży, uczącej się w szkołach umożliwiających uzyskanie świadectwa dojrzałości. Otrzymują je uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w szkole. 

W gronie tegorocznych stypendystów znalazło się czternastu uczniów z siedleckich szkół.

Mikołajki 2018

6 grudnia,  dzień zwany Mikołajkami był dla naszych uczniów zaangażowanych w wolontariacie okazją do sprawienia przyjemności podopiecznym  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach. Odwiedziliśmy sąsiadującą placówkę rozdając własnoręcznie wykonane na zajęciach praktycznych ciasteczka. Uczniowie i pracownicy SOSW mogli zobaczyć jak wygląda prawdziwy Św. Mikołaj i wspólnie zaśpiewać kolędy, z czego chętnie korzystali. Radosne uśmiechy przekonały nas o tym, że było warto wstać z przysłowiowej kanapy.

Radosne uśmiechy zobaczyliśmy również na twarzach nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły.

mikolajki 6

Zdjęcia na FB szkoły