>>> <<<NASI PARTNERZY>>><<<

ata car logo logo brofa carsed logo new male5(1) osm sieldce1

 

We have 25 guests and no members online

Marzenia się spełniają

Z radością informujemy, że uczeń klasy 3 LO Patryk Kostrzewski zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w zapasach. Zawody odbyły się w dniach 11-12 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Siedlcach. W „Tygodniku Siedleckim” znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Przejdź do artykułu

IV Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych w ZSP Nr 4 w Siedlcach

Mistrzostwa 15

     28.03.2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Siedlcach odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych.

Relacja na stronie Tygodnika Siedleckiego

Read more: IV Otwarte Mistrzostwa Siedleckich Szkół w Szachach Błyskawicznych w ZSP Nr 4 w Siedlcach

Szachy w szkole

Piotr Murdzia znany polski szachista przeprowadził dzisiaj symultanę szachową. Miało to miejsce w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. Po symultanie przeprowadzono miniturniej szachowy na dystansie 7 rund z tempem 3 min+2s

s1 s2 s3

Piotr Murdzia to polski szachista, wielokrotny mistrz świata w rozwiązywaniu zadań szachowych. Spotkanie rozpoczęło się od symultany szachowej, w której naszą szkołę reprezentowali: uczeń Krzysztof Plichta z kl. III TŻ i dwóch nauczycieli prof. Zdzisław Stefanoff i prof. Mirosław Pawlak. Następnie odbył się miniturniej szachowy, w którym niepokonany okazał się w/w symultanista. Szachowe potyczki przebiegały w oryginalnej scenerii, gdyż na ekranie organizatorzy udostępnili bezpośrednią relację z Olimpiady Szachowej Batumi 2018. Obecnie nasza Kadra Narodowa prowadzi w/w zawodach.

 

prof. Zdzisław Stefanoff.

Sukces naszego ucznia.

jan zdaniewicz

Uczeń naszej szkoły Jan Zdaniewicz wraz z kolegami z siedleckiej Akademii Kawashi wzięli udział w Irish Open International 2015 (Dublin, Irlandia) Puchar Świata w Kickboxingu. Siedlczanie brali udział w widowiskowych konkurencjach form przy muzyce. Gdzie wywalczyli dwa medale srebrny i brązowy w konkurencjach form synchronicznych. Jest to pierwszy sukces międzynarodowy klubu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

NASZE UCZENNICE NAJLEPSZYMI JUNIORKAMI W KRAJU

 

NASZE UCZENNICE NAJLEPSZYMI JUNIORKAMI W KRAJU

      W dniach 13-15 kwietnia 2018 r., w kujawsko–pomorskiej Mroczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Była to pierwsza, centralna krajowa, impreza tej rangi w sezonie 2018. Dla tej kategorii wiekowej był to też pierwszy przegląd stanu posiadania, przed mistrzostwami świata U-20, jakie czekają juniorów na początku lipca w Taszkiencie (Uzbekistan) oraz październikowymi Mistrzostwami Europy w La Corunii (Hiszpania).

 foto Uziak

      Nasza szkoła słynie z uczniów – sportowców, w tym tych uprawiających ciężary w siedleckich klubach sportowych – WLKS oraz FENIKS. Również na zawodach w Mroczy dwie z uczennic Zespołu Szół Ponadgimnazjalnych Nr 4 zdobyły złote i srebrne medale, zajmując dwa pierwsze miejsca w kategorii wagowej do 90 kg:

Elżbieta Uziak (ur. 1999) – rwanie 80 kg + 101 kg podrzut = 181 kg dwubój – zloto!

Magdalena Dulęba (1998) – rwanie 65 kg + 88 kg podrzut = 153 kg dwubój – srebro!

      Elżbieta Uziak – to utytułowana zawodniczka, trenująca pod okiem szkoleniowca Dawida Fertykowskiego (WLKS Siedlce-Iganie Nowe). Sztangistka przed rokiem była „srebrna” na Mistrzostwach Polski Juniorek oraz „brązowa” - przed dwoma laty - na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży! Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy Juniorów w Albanii (2017 – IV miejsce). Na co dzień jest uczennicą III klasy Technikum Technologii Żywności ZSP Nr 4.

      Magdalena Dulęba – druga z naszych uczennic reprezentuje barwy klubu sportowego Andaluzja Piekary Śląskie (trener Jacek Mazur). Zawodniczka ma już w dorobku srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek (2016), reprezentowała też Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów w Gruzji (2016) oraz Mistrzostwach Europy w Izraelu (2016). Na co dzień jest uczennicą IV klasy Technikum Technologii Żywności ZSP Nr 4. Obie medalistki–jak wielu sportowców -mieszkają w internacie „Rolnika”.

      Dziewczętom gratulujemy, życząc kwalifikacji na mistrzostwa świata i Europy!

                                                                                      Piotr Buczek

foto: PZPCPLfacebook